У Дніпрі працює собака-терапевт

Каністерапія — це новий для України метод реабілітації. Ваш лікар, у такому випадку, — пес! У Дніпрі вже зараз можна записатися на прийом до Трюші  — собаки-терапевта, яка вже допомогла багатьом діткам. Сьогодні вона побувала в пресцентрі Відкритого. Про неї, а також про рівень зоозахисту в Дніпрі та Україні розповіли зооволонтерки Євгенія Новачок, Олександра Делас і зоозахисник Максим Гошовський.

Собака-рятівник, собака-поліцейський, собака-лікар. Сьогодні наші чотирилапі улюбленці виконують складну та відповідальну роботу. А головне — завжди залишаються друзями. Вже зараз у дніпрян є можливість випробувати на собі новий метод реабілітації — каністерапію. Спілкування з собакою-терапевтом Трюшею допомогло вже багатьом дітям. Вона любить обійматися і виконує всі команди своєї власниці.

У Дніпрі працює собака-терапевт - рис. 1

Але реалії сьогодення продовжують шокувати. У серпні цього року північнокорейський диктатор наказав конфіскувати у мешканців Пхеньяну їх собак. Володарі чотирилапих побоюються, що таким чином Кім Чен Ин намагається вирішити продовольчі проблеми в країні і їх улюбленці стануть їжею для певних регіонів Північної Кореї. До чого тут ми? В сучасній Україні зафіксовано декілька випадків, коли люди вживали у їжу собачатину. Здавалося б, у 21 столітті, місця забобонам немає. Однак, передсуд про те, що м’ясом собаки можна вилікувати туберкульоз існує і сьогодні.

«Ці забобони існують не тільки серед неблагодійних верств населення, як можна подумати. Такі методи практикують і досить заможні освічені люди. Хтось знаходить цуценят по оголошенням, хтось забирає у волонтерів, які не завжди перевіряють, у які руки потрапляє песик. До речі, великий плюс реєстрації тварин у тому, що після цього собаку боятимуться з’їсти чи, наприклад, викинути – вона ж зареєстрована», — ділиться волонтерка і кінолог Олександра Делас.

У Дніпрі працює собака-терапевт - рис. 2

У Дніпрі були прийняті правила утримання домашніх тварин, за якими: з 1 січня 2019 року всі власницькі собаки мають бути зареєстровані в місцевій та міжнародній базах. Тварині вживлюють під шкіру чіп, а власнику видають муніципальний жетон. На ньому є номер зооконтролю та QR-код, скануючи який, можна потрапити на сторінку собаки з усією необхідною про неї інформацією.

«Реєстрація – це необхідний захід для всіх власників собак. Серед плюсів і те, що ви можете вберегтися від шахраїв, які наживлюються на людях, котрі загубили улюбленця. Також це краще для волонтерів, які займаються розмноженням тварин. Щодо безпритульних собак, то їх відловлюють, стерилізують або каструють, вакцинують від сказу і чіпляють на вухо «сережку», яка є аналогом жетонів для власницьких собак», — розповідає волонтерка і власниця перетримки для котів Євгенія Новачок.

У Дніпрі працює собака-терапевт - рис. 3

У Дніпрі існує велика кількість фейкових зоозахисних організацій. Перед тим, як вирішите поволонтерити — проведіть власне «розслідування». Треба впевнитися, що гроші для притулку чи окремої тваринки дійдуть саме до неї, а не залишаться в руках шахраїв.

«У нас багато незареєстрованих «благодійних» організацій, які такими не є. Люди часто користуються емоціями і реагують на прохання допомогти тваринам, не розібравшись: хто просить, для чого, де. Почуття жалю стає сильнішим за розум. І дуже часто цим користуються шахраї», — повідомляє зоозахисник Максим Гошовський.

У Дніпрі працює собака-терапевт - рис. 4

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: На Днепропетровщине живодер привязал пса к машине и поехал (ВИДЕО) | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

 

 

Теги: , , ,