Зрозуміти собаку: зоопсихолог із Дніпра про виховання безпритульних тварин

Усі собаки однакові. Немає поганих або хороших. Є лише ті, якими займаються або не займаються їх господарі. Так вважає дніпровська зоопсихологиня Олена Мосійчук.

Про це вона розповіла у пресцентрі Відкритого й довела на прикладі свого ретривера Айріс.

Проблема безпритульних собак у Дніпрі доволі розповсюджена. Найчастіше від породистих чотирилапих відмовляються через їх незручність.

«У когось собака гризла подушки і її не могли від цього відучити. Хтось вважав свою занадто агресивною. Причин багато. Що вирішують зробити люди? – Викинути на вулицю. Насправді, тварини ні в чому не винні. Їх характер – плід вашого виховання. Тому треба вчитися розуміти свого улюбленця, бути йому не тільки господарем, а, у першу чергу, — другом», — каже Олена.

Зрозуміти собаку: зоопсихолог із Дніпра про виховання безпритульних тварин - рис. 1

Кінологи займаються дресируванням собак. Вони можуть допомогти виховати гарного сторожа або поліцейського. Зоопсихолог же навчає господарів найти з улюбленцем спільну мову. У кожної породи свої тонкощі характеру.

«Не варто вважати бійцівських собак небезпечними. Проявити агресію та вкусити може і маленький шпіц або чихуахуа. Займатися з чотирилапим необхідно з трьох місяців. Перед тим як завезти цуценя, обов’язково потрібно читати багато літератури. Раджу звертатися саме до спеціалізованих книжок, а не довіряти сумнівним статтям в Інтернеті»

Сама ж Олена є волонтеркою. В її невеличкій квартирі живе вже п’ять собак. Усіх їх вона свого часу підібрала з вулиці. Кожного дня вона дізнається про нові випадки поганого поводження з тваринами. Забрати собі всіх жінка не може, тому тісно співпрацює з місцевими притулками та перетримками. Забирає Олена лише великих собак, яких звикли вважати злими та небезпечними. Вона ставить за мету показати на своєму прикладі, що любов та правильне виховання здатні дисциплінувати навіть проблемного колись пса.

Айріс – вихована дівчинка-ретривер. Вона має роботу – терапевт. Нині «собакотерапія» дуже розповсюджена практика. Айріс допомагає дітям з аутизмом та іншими психологічними або фізіологічними хворобами. Сумісні ігри, спілкування та тактильна взаємодія допомагають багатьом пацієнтам. Під час терапії Айріс гладять і розчісують. Це покращує моторику та сприяє скорішій адаптації в соціумі.

Зрозуміти собаку: зоопсихолог із Дніпра про виховання безпритульних тварин - рис. 2

Олена Мосійчук демонструє, що не буває поганих невихованих собак. Є безвідповідальні люди. А для того, щоб врятувати безпритульного пса не потрібно багато грошей. Контакти дніпровських притулків і волонтерських організації є у вільному доступі. Більшість з них готові приїхати на допомогу тваринам навіть уночі.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НОВОСТИ ДНЕПРА: Фотограф показал снимки редких птиц, которые живут в Днепре | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , ,