У Дніпрі рішенням суду скасували підвищення тарифів на проїзд у трамваях та тролейбусах

Зростання вартості проїзду в електротранспорті скасовується. Про це повідомляє Відкритий.

Так, з 3-го серпня у Дніпрі мав зрости тариф на проїзд у всьому електротранспорті. Цьому на заваді стало судове рішення. Позивачем виступила громадська організація «Платформа Громадський Контроль» та, зокрема, активіст Денис Селін. Спочатку він оприлюднив рішення суду щодо скасування зростання тарифів на метро з чотирьох до шести гривень, тому що активістам вдалося виграти суд з міською радою стосовно рішення з цього приводу. Тепер на руках в активіста вже рішення щодо зростання ціни за проїзд на трамваях та тролейбусах. На черзі розгляд зростання тарифів на проїзд у маршрутках та автобусах.

Наразі відомо, що суд також зупинив рішення про підвищення тарифу на проїзд в трамваях і тролейбусах до шести гривень, тобто комунальному підприємству Дніпровський електротранспорт заборонено підвищувати вартість проїзду до рішення суду по суті.

Активісти зазначили, що виконком міської ради порушив терміни. Так, вони прийняли рішення, з моменту публікації якого минуло лише 19 робочих днів, хоча згідно з законом повинно минути 20.

«Підвищення тарифу мало відбуватися за регуляторною процедурою, а міськрада і цього не зробила. Тепер питання, чи готова міськрада та електротранспорт дотримуватися рішення суду, чи знову будемо все порушувати», — розповів Денис Селін.

Спочатку документи на підвищення тарифів підписав 26-го липня виконувач обовʼязків міського голови Олександр Санжара. У рішеннях вказано, що вони набувають чинності з 3-го серпня 2019 року. Саме від цієї дати вартість проїзду та провезення багажу у міському транспорті мала становити шість гривень.

Натомість дніпрянам запропонували економію, комбіновані місячні проїзні: «трамвай-метро» та «трамвай-тролейбус-метро».Таке рішення  ухвалив виконавчий комітет. Вартість  повних проїзних становитиме:  «трамвай-метро» — 540 гривень; «трамвай-тролейбус-метро» — 650 гривень. Школярі та студенти зможуть придбати місячні квитки зі знижкою: 270 гривень та 325 гривень відповідно.

Рішення про зростання цін на проїзд одразу обурило дніпрян, і на сайті місцевих петицій з’явилося звернення до міського голови про його скасування. Автор петиції наголошував, що послуги в електротранспорті надаються на неналежному рівні.

 

У Дніпрі рішенням суду скасували підвищення тарифів на проїзд у трамваях та тролейбусах - рис. 1

Теги: