У Дніпрі триває спільний міжнародний проєкт «Тандем-партнерство Німеччина-Україна – академічне самоврядування»

В НТУ «Дніпровська політехніка» стартував міжнародний проєкт «Тандем-партнерство Німеччина-Україна – академічне самоуправління». Він триває вже четвертий рік поспіль за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини. Про це у прес-центрі Відкритого розповіли завідувачка кафедри обліку і аудиту НТУ «Дніпровська політехніка» Марина Пашкевич, студент, представник студентського самоврядування НТУ «Дніпровська політехніка» Валерій Міщенко, професор лінгвістики та історії слов’янських мов Дрезденського технічного університету, доктор Хьолгер Кусе, студент Дрезденського технічного університету Георг Реннерт.

«Мета проведення цього проєкту – розвиток міжнародної співпраці німецької Штури (StuRa) з закордонними органами студентського самоврядування для обміну досвідом і підвищення професійної та соціальної мобільності студентів. Студенти Дніпровської політехніки, Технічного університету Дрездена та Технічного університету «Фрайберзька гірнича академія» вже розпочали обмінюватися досвідом роботи студентських рад Німеччини та України», — розповів професор лінгвістики та історії слов’янських мов Дрезденського технічного університету, доктор Хьолгер Кусе.

Студенти братимуть участь у семінарах, лекціях, воркшопах і дискусіях. Тематика семінарів: академічне самоврядування в німецьких університетах, історія та традиції, розвиток професійно направленої і соціально орієнтованої діяльності академічного самоврядування, структурно-динамічна модель німецького академічного самоврядування, вплив на розподіл студентських внесків і на освітню політику уряду федеральних земель. 

«На лекціях студенти дізнаються про принципи та цінності академічного самоврядування, відкриту комунікацію, орієнтовану на співробітництво. Вони самі будуть вирішувати, що їм важливіше. Тобто, з розроблених ідей, вони будуть обирати, чи важливо їм працювати в напрямку саме зміцнення своїх прав в управлінні університетом або важливо поліпшити умови освіти чи умови в самому університеті», — зауважила завідувачка кафедри обліку та аудиту НТУ «Дніпровська політехніка» Марина Пашкевич.

У Дніпрі триває спільний міжнародний проєкт «Тандем-партнерство Німеччина-Україна – академічне самоврядування» - рис. 1

Своїми враженнями поділилися і студенти. У процесі дискусії викристалізувалася тему, яка вартує окремого обговорення, — фінансування студентського самоврядування.

«Із того, що я почув і побачив, я зробив висновок: у вас є певні проблеми в комунікації студентів із викладацьким складом. І тут є недопрацювання з боку обох сторін діалогу. А ще у нас в Німеччині студентське самоврядування фінансують самі студенти, а у вас – університет. І ця тема стане окремим пунктом нашого діалогу», — розповів про свої враження від спілкування з українськими колегами студент Дрезденського технічного університету Георг Реннерт.

«Активні студенти готові робити внески. Більше того – вони вже це роблять. Коли щось нам потрібно терміново – ми не чекаємо коштів від університету. На широкий загал ми тему самофінансування не виносили, бо її треба доопрацювати», — прокоментував питання самофінансування студент, представник студентського самоврядування НТУ «Дніпровська політехніка» Валерій Міщенко.

Вивчення питання фінансування та фінансової самостійності студентського самоврядування – важлива тема для наступних спільних міжнародних проєктів, наголосили учасники пресконференції.

Теги: