У Дніпрі вібдувся фестиваль козацьких традицій – Відкритий

У Дніпрі вібдувся фестиваль козацьких традицій

Козацькі бої, постріли з гармат, куліш, народні пісні та танці розважали гостей сьогодні у сквері Героїв у Дніпрі. Про це повідомляє Відкритий з місця подій. 

Фестиваль козацтва у Дніпрі зібрав близько сорока учасників. Вони змагалися у спритності, силі, вмінні володіти зброєю та навіть інсценували оборону козацького табору від нападників. А також готували справжній козацький куліш та пригощали ним усіх охочих. Ініціатором заходу стала Дніпропетровська ОДА, а організаторами виступили громадські організації.

«Ми нічим не поступаємося нашим предкам, події 2014 року це довели. У наших жилах тече кров козаків, кров переможців. Ми такі самі» – наголосив організатор свята Віктор Кучинський.

Мета заходу — познайомити гостей заходу з нашими минулим, показати гостям та мешканцям міста справжню козацьку культуру. Гості фестивалю мали можливість потримати у руках козацьку зброю, навчитись танцювати та битися як це робили наші пращури. Окрім козаків на святі також виступили музичні колективи: бандуристи та хор, які виконали українські народні пісні.

В захваті від козаків були і дорослі, і діти. «Мені подобається свято, козацька каша, булава гетьмана…» — поділився з Відкритим маленький відвідувач фестивалю Дмитро.

Козаки заздалегідь підготувалися до участі у заході та облаштували на території скверу декорації — імітацію козацького табору, а ще ознайомилися з історичним перебігом бою, який вони реконструювали.

Дали потримати у руках зброю

Гостей пригощали справжньою козацькою їжею

Охочих вчили битися

Декорації облаштували заздалегідь

Стріляли справжні гармати

Показали відвідувачам козацький побут

Учасники імітували козацький бій

Справжні козаки були у сквері Героїв

У Дніпрі пройшов козацький фестиваль

Українські пісні лунали у Дніпрі

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що у Кам’янському замалювали зеленою фарбою Сіренка, Шевченка та облік загиблих на війні.

Теги:

Оцените этот материал: