Вандалізм чи мистецтво: у Кам’янському замалювали зеленою фарбою Сіренка, Шевченка та облік загиблих на війні

Сьогодні у Кам’янському замалювали мурали із поетами та пам’ятну стіну обліку загиблих на Сході України. Про це Відкритому повідомили активісти проєкту «Слово на стіні»

30-го серпня ввечері у Кам’янському відбудеться фестиваль «ART FEST», підготовку до якого розпочали ще вчора. У межах фестивалю планують створення муралу на природничу тематику на паркані скверу Героїв, для нього вже підготували зелене тло.

Проте, не можна оминути увагою той факт, що на паркані, де мають з’явитися зображення природи, до вчорашнього дня існували: пам’ятний стінопис з зображенням видатного поета-кам’янчанина Володимира Сіренка, мурал із Шевченком та пам’ятна стіна із «сонцем Донбасу» і ліком загиблих на війні. Волонтери, що створювали ці малюнки, висловили у мережі своє невдоволення тим, що їх навіть не попередили про замалювання їхніх творінь. Зокрема на замалювання стінописів відреагували поет Сергій Злючий та координаторка проєкту «Слово на стіні»  Анастасія Теплякова.

Питань до законності зміни стріт-арту на вулицях міста в активістів немає. Є сумніви лише щодо етичності самої ситуації та зміни обліку загиблих на зображення природи. Щодо стіни із Володимиром Сіренко, то волонтери планують відновити її у Кам’янському на іншому місці.

Прихильники появи нового графіті біля скверу Героїв також знайшлися, мовляв, різномаїття і поганий стан старих стінописів псував естетичний вигляд центру міста.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що у Дніпрі коштом громадськості відреставрували унікальний арт-об’єкт.

Оцените этот материал: