У Дніпрі зберігається флейта Пана, якій близько п’яти тисяч років – Відкритий

У Дніпрі зберігається флейта Пана, якій близько п’яти тисяч років

У Дніпрі в Палаці культури студентів зберігається музичний інструмент ІІІ тисячоліття до нашої ери. Про це Відкритому розказав директор Палацу культури студентів Дніпровського національного університету Вадим Стукало.

Директор Палацу студентів Вадим Стукало

Флейту Пана знайшли у 1981 році під час розкопок кургану у Магдалинівському районі Дніпропетровської області. Керувала дослідженнями Ірина Ковальова — одна із засновниць дніпровської школи археології. Під час реконструкції головного корпусу Дніпровського нацуніверситету на початку 2000-х років, експонати, що знаходилися у кабінеті археології, вона зберігала у себе вдома, але унікальну знахідку вирішила передати Палацу студентів.

Флейта Пана

Зараз у напівпідвальному приміщенні створюється міні-музей археології. Директор Палацу студентів продемонстрував Відкритому, як він виглядає.

Напівпідвальне приміщення у Палаці студентів

Міні-музей археології

Флейта Пана (Сірінга) — багатоцівкова флейта, що складається з кількох (трьох і більше) бамбукових, очеретяних, кістяних або металевих дудок, порожнистих трубок різної довжини, що ступінчасто зменшуються, закритих знизу. Верхні, відкриті, кінці розміщені в один або два ряди. На великих та дворядних флейтах Пана часто грають удвох.

Назва інструменту походить від імені давньогрецького бога Пана, атрибутом якого був подібний інструмент. Згідно з міфом, бог лісів Пан палко закоханий у наяду Сірінгу. Сірінга ж шукала порятунок від переслідувань Пана і просила своїх сестер врятувати її. Сестри перетворити Сірінгу на очеретину, Пан же зробив з цієї очеретини флейту, яка стала його улюбленим інструментом і зберегла ім’я сірінга. Пан був неперевершеним майстром гри на сірінзі, навіть викликав на змагання Аполлона, але був ним переможений. Тільки цар Мідас не захоплювався грою Аполлона, а хвалив гру Пана. Розгніваний Аполлон схопив Мідаса за вуха і витягнув їх. З того часу у Мідаса віслючі вуха, які він старанно ховає під великим тюрбаном.

Нагадаємо раніше ми писали про те, як Палац студентів ДНУ виглядає зсередини.

Теги:

Оцените этот материал: