У Дніпропетровській області тимчасово заборонять ловити раків

З метою збереження та охорони популяції раків в Україні діє літньо-осіння заборона на вилов цих річкових мешканців. Про це повідомляє Відкритий із посиланням на прес-службу Міністерства аграрної політики та продовольства України.

У період з 20 серпня по 30 вересня у Дніпропетровській області починається друга линька раків і тому встановлюється заборона на їх вилов. За порушення заборони передбачено адміністративну відповідальність (стаття 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення) та штраф від 170 до 680 гривень з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих водних біоресурсів.

Також, в залежності від ступеня завданих збитків, передбачена кримінальна відповідальність за статтею 249 Кримінального кодексу (незаконне зайняття рибним або іншим водним добувним промислом). Статтею передбачено накладення штрафу в розмірі від 1700 до 6800 грн або обмеженням волі на строк до трьох років з конфіскацією знарядь і засобів промислу.

Основна мета заборони — захистити членистоногих у період другої линьки, під час якої вони найбільш вразливі. Линька раків відбувається один-два рази на рік у дорослих особин, а в молодих — щоразу при рості та розвитку. Вона триває від кількох годин до однієї доби. Проте період формування та зміцнення нового панцира може тривати від одного до півтора місяця. Саме в цей час і діє заборона на вилов цих річкових мешканців.

Причиною линьки раків є їх ріст та розвиток. Панцир у них надзвичайно міцний, він заважає повноцінно рости, тому процес його скидання є необхідним для розвитку особин. Під час линьки членистоногі скидають не лише панцир, а й хітинову оболонку очей та зябер. Линяють раки не у норах, а на відкритому простоті, тому в цей період вони менш всього захищені.

У Дніпропетровській області тимчасово заборонять ловити раків - рис. 1

Нагадаємо, раніше ми писали, що «Енергодім» стане більш доступним для ОСББ Дніпропетровської області.

Теги: