У школу та дитсадок Дніпра не пустять без щеплень

У Міністерстві охорони здоров’я нагадали, що через відсутність обов’язкових щеплень дитину можуть не пустити до навчального закладу. Про це Відкритий дізнався на сторінці Уляни Супрун у Facebook.

Уже за місяць діти підуть до школи. Зараз у батьків майбутніх учнів точно чимало клопотів — від вибору рюкзака до купівлі щоденника. Але серед цих справ варто не забути також відвідати з дитиною сімейного лікаря та перевірити наявність обов’язкових щеплень, передбачених Календарем.

Календар профілактичних щеплень передбачає обов’язкову вакцинацію від десяти інфекційних хвороб: гепатиту В, туберкульозу, кору, паротиту, краснухи, дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту і хіб-інфекції.

Супрун нагадала, що ці вакцини можна отримати безкоштовно у свого сімейного лікаря, педіатра чи терапевта.

«Державні навчальні заклади можуть забороняти відвідування занять тим дітям, які не отримали необхідні щеплення. Зрештою не можна протиставляти індивідуальне право відмовитися від щеплення суспільному інтересу та безпеці інших дітей», — наголосила вона.

Вакцини — єдиний надійний спосіб захиститися від багатьох небезпечних хвороб. Немає раціональних підстав ризикувати своїм здоров’ям та здоров’ям своєї дитини та набувати імунітет «перехворівши», коли маємо 100% забезпечення якісними та безоплатними вакцинами.

kalendar

Питання про прийняття дитини без щеплення у дитячий садок, школу вирішується лікарсько-консультативною комісією. Рішення приймають згідно з наказом Міністерства охорони здоров’я України від 29.11.2002 №434 та затвердженого цим наказом «Положення про підготовку дітей на педіатричній дільниці до відвідування дошкільного та шкільного загальноосвітнього навчального закладу».

Попри те, що відповідно до українських законів, щеплення є обов’язковими (стаття 27 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» та стаття 10 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я»), батьки дитини мають право від них відмовитися.

У разі відмови заповнюється форма N063-2/о «Інформована згода на проведення вакцинації» (на кожну вакцинацію окремо), із зазначенням роз’яснення наслідків відмови від вакцинації. Форма N063-2/о підписується батьками або законними представниками дитини, медичним працівником.

Якщо медична комісія (з залученням епідеміолога) після вивчення документів вашої дитини видала висновок, що дитина може відвідувати дошкільний навчальний заклад, керівник зобов’язаний прийняти дитину до закладу освіти. Головне питання не до керівника дитячого садка, а безпосередньо до лікарсько-консультативної комісії, яка повинна встановити, що ваша дитина в цей час здорова.

Отже, ви зобов’язані принести в установу медичну довідку і висновок лікарсько-консультативної комісії, що дитина може відвідувати навчальний заклад. За такої умови керівник закладу зобов’язаний прийняти дитину до закладу. Статтею 53 Конституції України гарантовано право на освіту і нікому не може бути відмовлено в цьому праві. Однак в Україні така система не завжди працює і дії адміністрації навчального закладу неправомірні та порушують конституційні права дитини на освіту, є дискримінацією дитини за станом здоров’я, а також ображають особисту гідність.

На період епідемії, діти без щеплень на законних підставах можуть бути відсторонені від занять у школі та відвідування садка. Подібні запобіжні заходи застосовуються на строк спалаху захворювання або до того моменту, поки дитина не отримає всі необхідні вакцинації.

Нагадаємо, раніше ми писали, що у лікарні Дніпра люди помирають на засмальцьованих матрацах.

Теги: