Дніпряни привезли нагороди з Чемпіонату Європи з веслування

Юні спортсмени з Дніпра вибороли 3 золотих, 12 срібних і 1 бронзову медаль на Чемпіонаті Європи з веслування на човнах. А їх тренер здобув 5 золотих та 1 срібну.

Про свій шлях до Чемпіонату та непрості випробування Відкритому розповіли тренер, викладач ДЮСШ №8 Дніпровської міської ради Юрій Караваєв та його вихованці Катерина Соколова і Артем Караваєв.

Дніпряни привезли нагороди з Чемпіонату Європи з веслування - рис. 1

З 4 по 7 липня у місті Рачице, Чеська Республіка проходив 15-й Чемпіонат Європи з веслування на човнах «Дракон». У змаганнях національних збірних взяли участь понад 1500 спортсменів з 16 країн. Вперше на європейських змаганнях Україна виступала в класі «парадрагон» та упевнено завойовувала золоті нагороди. Збірна зайняла перше місце в медальному заліку та виборола Кубок націй, яким раз на два роки нагороджується найкраща національна команда Європи.

Вихованці Дніпровської ДЮСШ №8 здобули багато медалей у віковій підгрупі серед юнаків на дистанції 1000 м, 2000 м, 200 м, 500 м в класі човнів Д 12 та Д 22:

Ільченко Гліб – 2 срібні;
Караваєв Артем – 2 срібні;
Козельський Захар – 1 золото, 2 срібла;
Музичук Станіслав – 3 срібла;
Соколова Катерина – 2 золота, 3 срібла, 1 бронза.

“До цього Чемпіонату ми йшли доволі довго, готувались ще з зими. Було багато відбіркових стартів, змагань серед юнаків та юніорів на воді. Так ми спершу потрапили на Чемпіонат України, а вже далі – на європейський. Там все було дуже непросто, багато різних стартів. На канал ми приїздили близько 8 ранку, і були там протягом 12 годин. Тут точно перевірялась наша витривалість. Ми дуже пишаємося нашими результатами. Адже цей чемпіонат був для нас новим викликом, та наша команда продемонструвала чудову підготовку та високий рівень майстерності. Кожен учасник віддав максимум зусиль, і ми змогли досягти такого високого результату завдяки згуртованості та підтримці один одного”, – розповідає Юрій Караваєв, та додає, що ця перемога є важливою не лише для наших спортсменів, але й для всього українського спорту.

Дніпряни привезли нагороди з Чемпіонату Європи з веслування - рис. 3

Юрій Караваєв

Сам тренер на Чемпіонаті Європи у категорії «Майстерс» (вік 40+) виборов 6 медалей: 5 золотих та 1 срібну.

“Нам доводилось дуже багато тренуватись аби потрапити туди. І це був надзвичайний досвід. Найбільше ми боялась програти іншим командам Європи. У цьому спорті ми з 6 років. І за цей час вже маємо чимало різних нагород. З цього Чемпіонату стануть одними з найцінніших. На змаганнях відчувалась висока конкурентність, адже українців у цьому виді спорту вважають одними із найсильніших. І ми разом довели це!”, – діляться враженнями Катерина Соколова і Артем Караваєв.

Загалом наші веслувальники змагалися у таких категоріях: юнаки (13-14 років), юніори (15-18 років), молодь (до 24 років), дорослі (19-39 років), мастерс 40+. мастерс 50+. мастерс 60+.

Тепер дніпровські спортсмени готуються до Чемпіонату України та Чемпіонату світу, який пройде восени.