Фехтувальниця Ольга Харлан здобула для України першу медаль Олімпіади-2024

Шаблістка Ольга Харлан принесла для України першу медаль Олімпійських ігор-2024 у Парижі. У поєдинку за 3 місце українка перемогла представницю Південної Кореї Себін Чої.

Про це повідомляє Відкритий з посиланням на НОК України.

«29 липня 2024 року сталася історична подія — на своїх п’ятих Олімпійських іграх Ольга Харлан здобула п’яту нагороду», – йдеться в повідомленні.

Свій шлях у Парижі українка розпочала у 1/16 фіналу з упевненої перемоги над японкою Сіхомі Фукусіма (15:9). Далі, в 1/8, Ольга зустрілася із представницею Азербайджану Анною Башта і здолала її з рахунком 15:6. У чвертьфіналі шаблістка перемогла угорку Анну Мартон (15:7) та вийшла до півфіналу, де поступилася господарці змагань — француженці Сарі Бальзер.

«У «бронзовому» фіналі на українку очікувала кореянка Чхве Се Бін. Перший період Ольга програла — 3:8 не на її користь. Другий період розпочався вкрай нервово. Ольга поступалася з рахунком 5:11. У вирішальний момент українська шаблістка зібралася і перевернула хід подій на свою користь, завдавши 8 точних уколів поспіль. Рахунок став 11:12 на користь представниці України. Опісля у нервовому двобої суперниці наносили одна одній по уколу та останній, переможний, був за нею — Ольгою Харлан!» – розповіли в НОК України.

Тож Ольга Харлан принесла для України першу медаль XXXIII Олімпійських ігор у Парижі.Фехтувальниця Ольга Харлан здобула для України першу медаль Олімпіади-2024 - рис. 1

Ольга Харлан – олімпійська чемпіонка 2008 року та срібна призерка Олімпійських ігор 2016 року в командній першості, бронзова призерка Олімпійських ігор 2012, 2016 та 2024 років в індивідуальній першості, шестиразова чемпіонка світу (2013, 2014, 2017, 2019 років в індивідуальній першості, 2009 та 2013 років у командній першості), восьмиразова чемпіонка Європи (2009, 2011, 2012, 2013, 2014, 2019 років в індивідуальній першості, 2009 та 2010 – в командній першості).