За тисячі кілометрів від дому: як українці в Норвегії готуються відзначати Великдень
У Норвегії українські переселенки готують духмяні паски, зберігаючи великодні традиції рідної країни.
Великдень – найрадісніше свято для Тетяни Мазур із Вінниці. У Норвегії вона долучилася до свята за західним обрядом ще 31 березня, а 5 травня відзначатиме його й за православним календарем.
«Мабуть, такий процес випікання паски дає мені ще більше відчуття свята. Більше відчуття радості. Це як частинка України для мене. Чи частинка дому», – розповіла Тетяна Мазур.
Вона готує паску за болгарським рецептом. Відмінність від узвичаєного – у формі. Проте і здоба класичної форми буде на святковому столі.
«В Україні ми пекли класичні пасочки. Кругленькі, у формочці. Просто я тут не знайшла їх. Паперових. Тому я змайструвала тут дві форми з фольги», – пояснила Тетяна.
У Норвегії, де поширеною релігією є лютеранство, віряни ПЦУ навіть зможуть долучитися до великоднього богослужіння за українським обрядом. Щоправда, не скрізь.
«Православні українці, які святкують Великдень 5 травня, зможуть долучитися до служби за українським обрядом у 3 містах Норвегії. Ставангер, Берген та Тронхейм. В Осло православні українці можуть долучитися до великодньої служби в грецькій православній церкві. Яка належить до константинопольського патріархату. Служба буде грецькою мовою», – розповіла членкиня ГО «Українська громада в Норвегії» Ірина Сабор.
Детальніше дивіться в сюжеті Відкритого.
Журналістка: Валентина Максимович
Підписуйтеся на наш Youtube-канал! Там на вас чекає ще більше відео.