Українська автокефальна православна церква офіційно припинила існування

Українська автокефальна православна церква (УАПЦ) офіційно припинила своє існування. Про це Відкритий дізнався з парламентської газети «Голос України».

«29 липня в Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб внесено запис про припинення діяльності релігійної організації Патріархія Української автокефальної православної церкви шляхом реорганізації, а саме шляхом приєднання до релігійної організації Київська митрополія Української православної церкви (Православної церкви)», — сказано в повідомленні.

У зв’язку з ліквідацією УАПЦ всі довіреності, видані на її ім’я до 29-го липня, відкликані.

Нагадаємо, 15-го грудня 2018 року у Києві відбувся Об’єднавчий собор. Під час засідання собору у Софії Київській проголосили створення помісної церкви. Її настоятелем став митрополит Переяславський та Білоцерківський Епіфаній. Обрали його за присутності представників православних церков України та повірених Константинополя.

Нагадаємо, 5-го січня 2019 року представники Православної церкви України на чолі з митрополитом Київським і всієї України Епіфанієм прибули на Фанар і були присутні на церемонії ратифікації томосу Вселенським патріархом. Участь у делегації також брали: президент України Петро Порошенко, спікер ВРУ Андрій Парубій, міністр регіонального розвитку та ЖКГ Геннадій Зубко, третій президент України Віктор Ющенко та міністр оборони Степан Полторак.

6-го січня Православна церква України отримала Томос про автокефалію.

Українська автокефальна православна церква офіційно припинила існування - рис. 1

Теги: