В Дніпрі святкують міжнародний День лялькаря

Сьогодні, 21 березня у світі святкують міжнародний День лялькаря. Тому у Відкритому пройшла прес-конференція на тему: «21 березня в Україні відзначають День лялькаря». У прес-конференції взяли участь Людмила Агатенко – артистка-ляльковод вищої категорії Дніпропетровського академічного обласного українського молодіжного театру, Олександр Максяков – артист-ляльковод, провідний майстер сцени Дніпропетровського академічного обласного українського молодіжного театру, Сергій Ільїн – артист-ляльковод ІІ категорії Дніпропетровського академічного обласного українського молодіжного театру.

Ляльковий театр виник ще у стародавні часи і був тісно пов’язаний з релігією. Таким чином, людина захотіла створити собі візуальний образ ідола. У середньовіччі театр відігравав розважальну функцію. І тільки на початку двадцятого сторіччя у мистецтві виник професійний ляльковий театр. У СРСР ще у 1974 році було вирішено створити у кожному обласному центрі свій ляльковий театр. Так у колишньому Радянському Союзі їх було побудовано аж 144! У Дніпрі такий театр з’явився ще у 1939 році.

У 2000 році на XVIII Конгресі Міжнародного союзу діячів театру ляльок (Union Internationale de la Marionnette, UNIMA) в Магдебурзі відомий діяч лялькового театру Джівада Золфагаріхо з Ірану запропонував відзначати в усьому світі Міжнародний день лялькаря. І ось через два роки на засіданні Міжнародної Ради UNIMA було вирішено святкувати цей день саме 21 березня – у день весняного рівнодення. 

Артист-ляльковод, провідний майстер сцени Дніпропетровського академічного обласного українського молодіжного театру Олександр Максяков працює у ляльковому театрі з 1976 року. За цей час він зіграв близько ста шістдесяти ролей у виставах. Перша його роль – ведмідь. Артист згадує з теплотою саме ті ролі, яких вже немає. Він ще називає їх «ностальгуючими ролями»:

«Лялька – це щось особливе. Майстер зробив її та вклав у неї душу, але без актора вона нежива. Тому потрібно зробити так, щоб глядач повірив, в те що, вона дивиться, спілкується, розмовляє!».

Артистка-ляльковод вищої категорії Дніпропетровського академічного обласного українського молодіжного театру Людмила Агатенко зізнається, що кожну свою роль любить по-особливому: «У кожну ляльку вкладаєш свою душу та працю. Тому навіть негативних персонажів любиш».

Артист-ляльковод ІІ категорії Дніпропетровського академічного обласного українського молодіжного театру Сергій Ільїн ще у дитинстві влаштовував спектаклі вдома разом із братом. Зараз у театрі він грає Колобка:

«Це найлегша лялька за вагою. Водночас Колобок – це найпростіша і найважча роль. В нього немає рук та ніг, тому дуже важко постійно тримати глядача у напрузі. У цілому, куди дивиться носик Колобка, туди дивиться й лялька».

У репертуарі Дніпропетровського академічного обласного українського молодіжного театру зараз 20 вистав: за місяць вдається зіграти 32, а під Новий рік майже 35!  Кожного року з’являються ще два нових спектаклі. Серед дітлахів великою популярністю користуються казки Андерсена. Нещодавно у репертуарі з’явилися нові герої, такі як Свинка Пеппа та Фіксики. Актори зазначають, що діти більш активно реагують на нові вистави й персонажів.

В Дніпрі святкують міжнародний День лялькаря - рис. 1

Нагадаємо, що раніше Відкритий писав про те, що в Днепре реконструкция фонтана возле Театра оперы и балета обошлась в 2 миллиона бюджетных гривен.

Теги: