У Дніпрі пройшла імітація виборів президента для школярів

У Відкритому пройшла прес-конференція на тему: «Імітаційна гра для дітей та молоді «Я обираю Президента України»». У прес-конференції взяли участь регіональний координатор проекту «М18 — Ми можемо більше!» Наталя Архангельська, виконуюча обовязки директора СЗШ №2 міста Дніпро Наталя Пшенічнікова та голова шкільної виборчої дільниці Валерія Гуржій.

Координатор проекту Наталя Архангельська розповідає, що проект виник у Німеччині 20 років тому. Першого разу в ньому прийняли участь 40 дітей, зараз ця цифра більш ніж 240 000 дітей. В 2015-му році тренд дійшов і до України, до Дніпра лише цього року. Діти в усій країні мають змогу проголосувати з 15 по 23 березня. Спочатку вони вивчають передвиборчу програму кожного з десяти найпопулярніших кандидатів, потім вирішують за кого віддати голос. Імена кандидатів зашифровані, тому діти голосують не за людей, а за їх програми.  Але виборчий процес у Дніпровських школах має деякі відмінності від німецьких. Зокрема, в Україні прийнято рішення не оголошувати імя президента, якого обрали діти, до оголошення результатів справжніх президентських виборів в Україні.

Наталя Пшенічнікова каже, програма «Нова українська школа» дала дітям багато можливостей і ці вибори — гарний приклад. Адже все було як у дорослих: імітація виборчої дільниці, наглядачі та дотримання усіх правил голосування. Це дало можливість дітям відчути себе дорослими, побачити, що до них прислуховуються. Взяти участь у виборах могли учні 8-11 класів. Перед цим вони декілька уроків правознавства присвячували вивченню політичних програм та агітацій кандидатів, вчились відрізняти реальні пропозиції від фейків.

«Мені дуже сподобався цей проект, особливо моя посада голови», — каже голова шкільної виборчої дільниці Валерія Гуржій.

Дівчина розповідає, що в неї було багато обов’язків: відкрити виборчу дільницю, слідкувати за порядком, рахувати голоси. Всі працювали дуже оперативно і злагоджено. Всього проголосувати прийшло 273 учні, з боку імітованої комісії було 29 чоловік. Валерія сміється, що без порушень правопорядку не обійшлося. Але це робили журналісти, а не виборці. Вони намагались засняти процес виборів і проникнути до кабінок. Сурові наглядачі швидко це припинили. Дорослих на дільницю також не пускали, щоб ніхто не міг вплинути на результати голосування.

У Дніпрі пройшла імітація виборів президента для школярів - рис. 1

Нагадаємо, в Днепре для укладки бордюров применили уникальную технологию монолитного отлива.

Теги: