В Україні будуть виховувати свідомих громадян-патріотів

У Міністерстві освіти і науки створили сектор, який буде займатися патріотичним вихованням українців. Про це повідомляє Відкритий.

Про створення нового сектору розповіла міністерка освіти і науки Лілія Гриневич. Відповідний наказ вже підписаний. Новостворений сектор займатиметься громадянською освітою та національно-патріотичним вихованням українців.

Національно-патріотичне виховання та громадянська освіта відбуватиметься на базі директорату інклюзивної та позашкільної освіти освітнього відомства.

Основним завданням фахівців стане закріплення концепцій Нової української школи, а саме виховання особистості, патріота, інноватора. Спеціалісти відповідатимуть за здійснення таких функцій:

  • розроблення політики у сфері національно-патріотичного виховання та громадянської освіти;
  • підготовка необхідної документації;
  • участь у проведенні експертизи відповідних програм, науково-методичної літератури;
  • координування роботи Державного центру національно-патріотичного виховання;
  • взаємодія з громадськістю тощо.

Так, згідно з концепцією Нової української школи зазначено тлумачення терміну «патріот» — людина, що має власну активну позицію, діє згідно з морально-етичними принципами та є здатною ухвалювати відповідальні рішення, поважати гідність і права інших людей.

Для держави та освіти взагалі є важливим формування патріотизму. Національно-патріотичне виховання – це вагома ланка освітнього процесу, воно має наскрізно проходити через усе навчання – і в системі шкільної освіти, і позашкільної.

Відповідно до стратегії, на Україну чекають зміни, спрямовані на підвищення рівня патріотичного виховання громадян, зокрема:

  • підвищення ролі української мови як національної цінності;
  • популяризація та поширення україномовного культурного продукту;
  • проведення проєктів та заходів, спрямованих на підвищення престижу військової служби;
  • підтримка та розвиток сімейних традицій, активне залучення сім’ї до процесу національно-патріотичного виховання;
  • розвиток співпраці з державами Європейського Союзу та державами-членами НАТО, які успішно впроваджують проєкти та заходи у сфері національно-патріотичного виховання.

До формування патріотизму в українців також врахують висвітлення внеску представників корінних народів, національних меншин України та громадян інших держав у боротьбу за державну незалежність і територіальну цілісність України. Також детальніше розглянуть процес державотворення нашої країни. Окремо вивчать і висвітлять лише найцікавіші моменти у сфері науки та духовно-культурної спадщини.

Сектор розробляє документацію, згідно з якою, щоб виховати патріота, необхідно мати вплив в усіх сферах життя – від освіти й науки, культури та мистецтва до реклами, краєзнавства, туризму та охорони довкілля.

Також для повноцінного виконання завдань національно-патріотичного виховання у стратегії закладено розвиток молодіжних організацій – пластового руху в Україні, Спілки української молоді тощо. Насадження патріотичної ідеї планується також проводити через реалізацію проєкту Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») та утворення міжшкільних ресурсних центрів, що забезпечуватимуть повноцінне викладання предмета «Захист Вітчизни». Саме у Дніпрі цього року проходив урочистий фінал ІІІ етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл-Джура».

В Україні будуть виховувати свідомих громадян-патріотів - рис. 1

Зазначимо, що в Україні з’явився новий мобільний додаток для українських військових «Джура». Українські розробники створили додаток «Джура», який має корисні функції для наших солдатів, але працює без передачі даних російським спецслужбам і не поширює російську пропаганду.

Теги: