В Україні планують створити систему, яка попереджатиме про рейдерські захоплення

В Україні планують створити систему, яка буде попереджати громадян про те, що їхній бізнес чи нерухомість переходять комусь іншому. Про це Відкритий дізнався з допису радника виконувача обов’язків СБУ Дмитра Дубілета у Facebook.

За його словами, цю реформу можна поділити на три частини. Спочатку планують надати громадянам можливість безкоштовно підписуватися на сповіщення про те, що їхня нерухомість чи бізнес змінює власника.

«Наразі подібний сервіс є, але він а) платний; б) стосується тільки нерухомості, до того ж не всієї. Наша мета — зробити безкоштовний сервіс, який охоплюватиме всі типи майна та буде доступний через різних провайдерів», — зазначив Дубілет.

Далі планують навчитися повідомляти громадянам про захоплення майна, навіть якщо вони не підписані на сервіс. За його словами, складність полягає у тому, що в Україні немає «нормального реєстру з контактною інформацією громадян». Тому планується інтегруватися з бюро кредитних історій, які мають контактні дані більшості громадян.

Також планують надсилати громадянам повідомлення не тільки про завершені угоди, а й про ті, що готуються.

«Якщо вашу квартиру чи бізнес уже віджали, то процес повернення може бути довгим і виснажливим. Ми повинні зробити так, щоб ви отримали повідомлення про реєстраційні дії ще на етапі підготовки», — додав Дмитро Дубілет.

Зазначимо, що громадянам потрібно дати можливість загальмувати таку угоду. Наприклад, шляхом спрощення процедур подачі скарги в антирейдерську комісію при Мін’юсті.

zahvat10

Нагадаємо, раніше ми писали, що СБУ розморозила інвестиції «АрселорМіттал Кривий Ріг».

Теги: