В Україні рятувальники ризикують життям гасячи пожежі в екосистемах, частина яких заміновані 

На сьогоднішній день потрібно враховувати те, що в нашій країні війна. Небезпечним нині може бути усе: дахи будинків, вулиці, узбіччя доріг, ліси, парки та покинуті танки. За даними ДСНС, в Україні заміновано 83 тисяч га землі, а це приблизно 6% території країни. Рятувальники  ризикують своїм життям гасячи пожежі в екосистемах, частина яких заміновані, тому вкотре просять – не палити траву.   

Про це телеканалу Відкритий розповів заступник начальника 8 державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС України у області Олександр Лимар. 

Олександр Лимар

Олександр Лимар

За увесь 2021 рік піротехнічними підрозділами Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області здійснено більше 430 виїздів та знищено понад 7 500 вибухонебезпечних предметів. Вже в 2022 –  37 виїздів та знищено 40 одиниць вибухонебезпечних предметів.

Вибухонебезпечні предмети становлять загрозу життю людини та оточуючих. До них відносять: артилерійські снаряди, реактивні та інженерні міни, авіабомби, детонатори, ручні гранати, набої різних видів. Їх можна виявити будь-де, навіть в найбезпечніших на перший погляд місцях, на землі у лісі, на полі після розмиву ґрунту дощовими водами, а також на дні річок, розповів заступник начальника 8 державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС України у області Олександр Лимар.

«За даними ДСНС, в Україні заміновано 83 тисяч га землі, а це приблизно 6% території країни. Небезпечними є і щойно звільнені населені пункти Київщини. Лише за останні дні збройні сили України витіснили ворога із понад 30 міст та сіл нашої країни, проте мешканців просять тимчасово відкласти повернення додому через розкидані боєприпаси», – нагадав Олександр Лимар.

ДСНС Дніпропетровщини нагадують: якщо ви натрапили на невідомі предмети, що схожі на вибухонебезпечні необхідно дотримуватись певних правил, щоб уберегти від небезпеки себе та оточуючих, а саме:

  • не чіпайте, не рухайте знахідку;
  • зафіксуйте точний час, коли вона була виявлена;
  • відгородіть місце, де знаходиться підозрілий предмет;
  • відведіть подалі людей від підозрілої знахідки;
  • припиніть будь-які роботи в районі небезпечного місця;
  • організуйте тимчасову охорону небезпечного місця до приїзду спеціально підготовлених фахівців та не допускайте туди сторонніх осіб;
  • про знахідку вибухонебезпечного предмета необхідно ТЕРМІНОВО повідомити до Cлужби порятунку «101» чи до поліції за номером «102».

Запам’ятайте! Виявлений вибухонебезпечний предмет, не можна торкатися – це дуже небезпечно. Знешкоджувати вибухонебезпечні предмети мають право тільки спеціально підготовлені фахівці піротехнічних груп, які пройшли підготовку та мають практичні навички роботи з вибуховими речовинами та різноманітними боєприпасами.

«Зверніть увагу на обізнаність Ваших дітей з питань безпеки, проводьте з ними бесіди, пояснюйте, що ні в якому разі не можна чіпати незнайомі предмети на вулиці, особливо під час війни, адже в безневинній на перший погляд іграшці можливо влаштовуваний вибуховий пристрій. Найбільшу увагу слід приділити дітям дошкільного віку, які в силу своєї допитливості все беруть до рук, краще підготуйте заздалегідь свої іграшки йдучи на дитячий майданчик. Доведіть до відома підлітків, які вважають себе дорослим та тільки підкорюють вершини дорослого життя, що зараз все ж таки не кращий час для надлишкової самовпевненості, а варто розуміти наслідки які можуть бути коли вони спробують самостійно розмінувати гармату, або взяти її до рук», – наголосив Олександр Лимар.

Кожен знищений вибухонебезпечний предмет, встановлений знак про попередження мінної небезпеки, а також проведений превентивний захід з інформування про мінну небезпеку— це чиєсь врятоване життя, запевнив Олександр Лимар.

Детальніше дивіться у відео.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НОВОСТИ ДНЕПРА: В Украине ликвидировали командира кадыровцев с позывным «Стингер».

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре. 

Теги: