Паліть ворога, а не траву: з 24 лютого на Дніпропетровщини більше тисячі загорянь в екосистемах
Під час воєнного стану в країні паліїв притягають до кримінальної відповідальності з позбавленням волі строком від 10 до 15 років з конфіскацією майна. Наразі паліїв трави прирівнюють до диверсантів. Однак, це їх не зупиняє. З 24 лютого на території Дніпропетровщини виникло більше тисячі загорянь в екосистемах на загальній площі понад 1500 га.
Про це Відкритому розповіла провідна інспекторка відділу Дніпровського районного управління ГУ ДСНС України у області Ольга Петренко.
Здебільшого, загорання у природних екосистемах виникають внаслідок випалювання сухої рослинності, порушення громадянами правил пожежної безпеки під час проведення сільськогосподарських робіт на власних присадибних ділянках, перебування в лісових масивах і на торфовищах. Особливу небезпеку становить саме випалювання пожнивних залишків на полях після завершення зернозбиральної кампанії, адже такі дії призводять до виникнення масштабних пожеж. Вогонь швидко може перекинутися на поруч розташовані населені пункти, лісові масиви.
«З початку війни, а саме з 24 лютого на території Дніпропетровщини виникло більше тисячі загорянь в екосистемах на загальній площі понад 1500 га. Якщо говорити детальніше за наше місто Дніпро, то з початку року виникло 677 пожеж, з них 74 в екосистемах. Щодо Дніпровського району, де більша кількість приватних житлових будинків, лісових насаджень та полів кількість пожеж становить 372, 197 з яких в екосистемах, що становить більше 65%», – розповіла провідна інспекторка відділу Дніпровського районного управління ГУ ДСНС України у області Ольга Петренко.
Для кожного мешканця приватної ділянки, це норма – спалювати сміття на своїй присадибній чи дачній території. Але більшість навіть не мають уявлення, яку загрозу несе за собою спалювання залишків рослинності, а особливо сміття. В першу чергу, при спаленні сухостою, люди знищують не тільки сміттєві залишки, але і своє здоров’я, а також завдають значної шкоди довкіллю. Під час процесу горіння рослинних залишків виділяються мікрочастинки диму до складу яких входять пил, окиси азоту, важкі метали та низка канцерогенних сполук. Із сухою травою та листям, як правило горить і безліч різноманітного сміття, що суттєво посилює забруднення атмосфери. Пластик та поліетилен при згоранні виділяє до 70 різноманітних хімічних сполук в повітря, більшість з яких отруйні для людини.
Неконтрольовані пожежі становлять загрозу приватним житловим будинкам, втрати великих матеріальних цінностей та тваринам, які перебувають на території приватного угіддя. При пожежі в зелених насадженнях гине безліч тварин, птахів та комах, які не здатні самостійно врятуватись. Хтось з них згорає, а хтось задихається від їдкого диму.
У 90% випадків причина виникнення лісових пожеж – діяльність людини. Аби уникнути подібного, слід пам’ятати, що розпалювати вогнища й застосовувати відкритий вогонь у лісі забороняється! За сухої погоди достатньо найменшої іскри, щоб спалахнуло велике полум’я, особливо у хвойному лісі. Забороняється розпалювати багаття на торфовищах, поблизу копиць сіна, скирт соломи. Пожежну небезпеку також становлять старі пні та сушняк.
Під час воєнного стану в країні паліїв притягають до кримінальної відповідальності за статтею 113 Кримінального Кодексу України, в якій передбачається покарання для порушника у вигляді позбавлення волі строком від 10 до 15 років з конфіскацією майна або без такої.
Детальніше дивіться у відео.
https://youtu.be/hBs3D7XQPws
ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НОВОСТИ ДНЕПРА: Генштаб ВС Украины опубликовал приблизительные потери российских оккупантов.
Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.
Теги: пожежі, пожежі в екосистемах