В Україні зменшилась кількість підробок банкнот національної валюти | Відкритий

В Україні зменшилась кількість підробок банкнот національної валюти

За підсумками першого півріччя 2019 року знизилась кількість підроблених банкнот національної валюти. Про це повідомляє Відкритий із посиланням на прес-службу Національного банку України.

Так, кількість та сума підроблення банкнот гривні за перше півріччя 2019 року, якщо порівняти з аналогічним періодом 2018 року, знизилися на 26% та 20% відповідно.

«Тож загалом кількість підроблених банкнот національної валюти є стабільно низькою», — йдеться у повідомленні.

Як зазначається, традиційно більшість (99%) вилучених з обігу у першому півріччі 2019 року підроблених банкнот гривні припадала на банкноти чотирьох номіналів: 500 грн (50% від загальної кількості вилучених підробок), 100 грн (24%), 200 грн (14%), 50 грн (11%).

Інші вилучені з обігу підроблені банкноти номіналами від 1 до 20 гривень становили лише 1%. Найчастіше виявлені підроблені банкноти збувалися через каси закладів швидкого харчування, торгівлі та автозаправних станцій.

Більшість вилучених підроблених банкнот виготовлено за допомогою струменевих принтерів — 93%. Підробки, що виготовлені лазерними принтерами та за допомогою кольорових копіювальних апаратів, становили 6%, поліграфічним способом — 1%.

Нагадаємо, раніше ми писали, що Зеленського просять дозволити дітям відвідувати школу без щеплень.

Теги:

Оцените этот материал: