Зеленського просять дозволити дітям відвідувати школу без щеплень | Відкритий

Зеленського просять дозволити дітям відвідувати школу без щеплень

Президента України Володимира Зеленського просять захистити право дітей на освіту та дозволити відвідувати школу без щеплень. Про це повідомляє Відкритий із посиланням на офіційне інтернет-представництво голови держави.

На офіційному порталі електронних звернень до голови держави з’явилася петиція з проханням захистити дітей від обов’язкових щеплень без яких дитині заборонено відвідувати навчальний заклад. У петиції автор наголошує на тому, що вакцинація здатна викликати серйозні порушення в організмі дитини, а в Україні відсутня практика обліку ускладнень. Для того, щоб слова ініціатора звернення були оформлені більш наочно він наводить приклад вченого зі світовим ім’ям, лауреата Нобелівської премії з фізіології та медицини 2008-го року Люка Монтаньє, який виступає  проти масового проведення щеплень дітям.

«Дедалі частіше нещеплені або частково щеплені діти виявляються жертвами дискримінації, здорових (без жодних ознак захворювання) дітей не допускають в дитячі колективи (сади, школи). Це є грубим порушенням їх права на освіту, закріпленого Конституцією і законами України. Така ситуація стала можливою через те, що в національному законодавстві існує правова колізія. Спираючись на статтю 15 ЗУ «Про захист населення від інфекційних хвороб», неосвічені посадовці намагаються чинити протиправні дії, забороняючи відвідувати дитячі садки та школи дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем», — вказано у петиції.

Петицію оприлюднили 4-го травня 2019-го року. Наразі її підтримали 9952 підписанти із 25 000 необхідних. До кінця збору підписів залишилося одинадцять днів. Якщо це звернення підтримає необхідна кількість українців, тоді її повинен розглянути голова держави Володимир Зеленський та надати відповідь її авторові.

Слід нагадати, що у Міністерстві охорони здоров’я нагадали про те, що дітей не пустять до шкіл та дитячих садочків без обов’язкових щеплень, які передбачені календарем. До їх переліку входить вакцинація від десяти інфекційних хвороб: від правця, паротиту, поліомієліту, кору, кашлюку, краснухи, дифтерії, гепатиту В, хіб-інфекції та туберкульозу.

Нещодавно в Україні з’явилася можливість пройти тест на туберкульоз онлайн. Центр громадського здоров’я МОЗ виготовив спеціальну анкету, за допомогою якої можна перевірити наявність чи відсутність захворювання. Для того, щоб скористатися зручною перевіркою необхідно відповісти на тридцять запитань. Результати анкетування анонімні, тому будуть відомі тільки вам.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що МОЗ закликає робити щеплення дітям від кору.

Теги: