Вадим Головченко: як змінити виборчу адресу на Дніпропетровщині

До 9 вересня можна змінити виборчу адресу за фактичним місцем проживання. Про зміни до Виборчого Кодексу в інтерв`ю Відкритому розповів координатор Громадянської мережі “ОПОРА” у Дніпропетровській області Вадим Головченко.

1 січня набув чинності новий виборчий кодекс з правками Президента України Володимира Зеленського. Вадим Головченко розказав про новинки, яких треба чекати громадянам і політикам у Дніпрі і Дніпропетровській області під час підготовки та проведення виборів.

«Раніше на виборах потрібно було ставити в бюлетені лише одну галочку. Тепер треба буде поставити галочку напроти партії та іншу напроти обраного кандидата», — говорить Вадим Головченко.

До 9 вересня виборці можуть змінити виборчу адресу на місцевих виборах за фактичним місцем проживання. Не лише тимчасово, а й постійно. Послуга доступна як онлайн, так і офлайн. Такою процедурою мають нагоду скористатися близько 5 мільйонів виборців.

«Раніше ця процедура була складніше і треба було надати докази проживання в визначеному місці. Тепер кожен може змінити виборчу адресу постійно – тобто не треба буде кожен раз її змінювати перед наступними виборами. Навіть мешканці дачних ділянок, які знаходяться в межах населеного пункту, можуть за потребою теж змінити виборчу адресу», — пояснює Вадим Головченко.

Також говорили про введення гендерних квот та технологію двійників.

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , ,