Коли приймуть зміни до Конституції України в частині децентралізації, – дніпровський експерт

Коли приймуть зміни до Конституції України в в частині децентралізації та як над цим працюють у регіонах, в тому числі на Дніпропетровщині. Про це в інтерв`ю Відкритому розповів національний індивідуальний консультант з медіації, вирішення конфліктів Програми розвитку ООН Олександр Мітьков.

Протягом лютого та початку березня містами України відбувся тур громадських обговорень змін до Конституції України в частині децентралізації. Як проходив процес консультацій та громадських обговорень у Дніпрі — дивіться у матеріалі Відкритого.

Через введення карантину, зустрічі продовжили вже в режимі онлайн. 15 червня відбулося регіональне онлайн-обговорення змін до Конституції в частині децентралізації з представниками Донецької та Луганської областей.

Всі пропозиції науковців, експертів та регіональних представників були передані для опрацювання підкомісією з конституційної реформи Комісії з правової реформи при Президенті України для подальшого керованого спільного процесу формулювання положень змін до Конституції України в частині децентралізації.

«Сьогодні відбувається опрацювання законопроєкту на національному рівні. Точно про час, коли буде готовий та опублікований проєкт закону – невідомо. Однак, є думки експертів, що це жовтень – грудень 2020 року. Спочатку планували внести зміни до Конституції України в частині децентралізації до виборів, однак в часі не встигають. Тому, розроблені зміни до адміністративно-територіального устрою та до виборчого кодексу, які дають можливість провести вибори до ОТГ, котрі максимально повинні бути створені до кінця року та районів та до укрупнених районів», пояснює Олександр Мітьков.

Також говорили про діалоговий підхід, за принципами якого проходили публічні консультації за допомогою фасилітаторів. Це організація процесу колективного розв’язання проблем або спорів у групі.

«Наприклад, у Дніпропетровській області зараз проходить проєкт “Мирна школа”, в рамках якого педагогів та учнів навчають ефективним комунікаціям» — говорить Олександр Мітьков.

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , ,