Вітамін D чи рак шкіри: дніпровський онколог розповів, як на шкіру впливає сонячна засмага

З приходом літа дніпряни стали більше часу проводити на сонці. Пляжі наразі не морські, а річні – по області. Або ж просто на дачі. У зв’язку з цим назріває питання, як захиститися від палючого сонця аби не отримати рік шкіри? Адже, медики в один голос взагалі не рекомендують засмагати.  

Про це Відкритому розповів лікар-онколог Сергій Приходько.    

Сергій Приходько

Сергій Приходько

За словами лікаря-онколога  Сергія Приходько, сонце впливає на нашу шкіру шкідливо. Хоч й завдяки сонячному опромінюванню виробляється вітамін D. В цілому довге знаходження на спеці – не приносить жодної користі, а навпаки може призвести до виникнення злоякісних новоутворень.

«Я не можу радити засмагати на сонці, однак якщо людина хоче засмагати, має підходити до цього з розумом. Чим це небезпечно? Злоякісні новоутворення бувають двох типів: епітеліальні (рак) та неепітеліальні (меланоми). В першу чергу вони небезпечні для пацієнтів за світлою шкірою (фототипи 1 та 2). Цей фактор найважливіший. Аби мінімізувати ризики, треба максимально закривати шкіру від сонця, носити окуляри, капелюх та використовувати сонцезахисний крем з SPF не менше 50», – розповів лікар-онколог Сергій Приходько.

Нанесення сонцезахисного крему— це перше і найважливіше правило для всіх фототипів шкіри. Попри заклики дерматологів і лікарів-онкологів, в літній сезон можна побачити десятки людей на пляжі, які засмагають в обідній час. Варто уникати цього часу для прийняття «сонячних ванн» найкраща пора для них — з 8 до 11 ранку і після 16 вечора. Найбільш агресивними і небезпечними для здоров’я сонячні промені вважаються з 11 години ранку до 15 години вечора.

Хтось замість сонця, надає перевагу солярію або автозасмазі у вигляді крему чи спрею. З цими варіантами варто бути також обережними, радить лікар-онколог.

«Солярій – це, по суті, концентрований потік ультрафіолетового опромінювання. Є доведений зв’язок з розвитком злоякісних  новоутворень шкіри. В моїй практиці була така пацієнтка 28 років. В США в більшості штатів до 18 років взагалі заборонене використання солярію. Щодо автозасмаги, якщо цей крем містить у складі вуглеводороди, то він може бути шкідливим. Краще проконсультуватися щодо нього з дерамтологом. Ми бачемо мало досліджень та інформації стосовно впливу таких засобів на шкіру, тому я б не рекомендував їх використовувати», – пояснив Сергій Приходько.

Детальніше про влив сонця на шкіру дивіться у відео.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ НОВИНИ ДНІПРА: Пресофіцерка військової частини Нацгвардії з Дніпра — про журналістику в умовах воєнного часу.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і страницу Відкритого в Фейсбук, щоб першими дізнаватися про важливі події у Дніпрі.

Теги: