Як дніпряни можуть отримати 500 гривень за розповідь про Дніпро
У Дніпрі проходить історико-літературний конкурс «Історія міста Дніпро. Невідомі факти». Про це у прес-центрі «Відкритого» розповіли Ніка Рудакова – співорганізатор конкурсу, співзасновник громадської організації «Товариство підтримки талантів «ZIRKA»», Інна Симчіч – вчитель української мови та літератури, музичного мистецтва КЗО 4 ДМР, Максим Симчіч – учень 4 класу навчально-виховного комплексу № 4 ДМР та Діана Дрозд – учениця 10 класу навчально-виховного комплексу № 4 ДМР.
Громадська організація «Товариство підтримки талантів «ZIRKA»» разом із засновником проекту Ярославом Федоришиним проводять конкурс. Взяти участь може кожен гість або мешканець нашого міста. Для цього потрібно написати невеликий нарис про історію нашого міста й надіслати його на електронну адресу konkurs.dnipro2018@gmail.com. Після цього номінант підписує згоду на публікацію свого твору, і роботу розглядає журі. Після чого розповідь надрукують у брошурі «Історія Дніпра». Автор, чия робота увійде до збірника, отримає 500 гривень. Есе на конкурс можна надсилати до 30 квітня:
«Зараз Дніпро знають, як наукове, космічне та індустріальне місто. Але нам цього замало. Ми хочемо, щоб Дніпро стало яскравим та популярним туристичнм містом. Головна мета нашого конкурсу – щоб Дніпро не залишала наша молодь, яка виїжджає на заробітки в ініші країни — мити посуд, або збирати овочі», – розповіла співорганізатор конкурсу, співзасновник громадської організації «Товариство підтримки талантів «ZIRKA»» Ніка Рудакова.
Організатори мають на меті заохотити школярів до вивчення історії та популяризувати історію нашого міста:
Вчитель української мови та літератури, музичного мистецтва КЗО 4 ДМР Інна Симчіч зі своєю колегою, вчителем історії Якубовською Оксаною дослідили історію школи НВК № 4, якій у цьому році виповнюється шістдесят років. Вони написали нарис «Монолог біля шкільної парти», у якому розповіли про директорів та вчителів школи НВК № 4, котрі працювали там у минулому.
«Всі говорять — я живу у місті Дніпро, я тут народився, тому все про нього знаю. Насправді ми взагалі нічого про своє місто не знаємо. Знаємо про найвідоміші вулиці та архітектурні споруди. Але про цікаві факти мало хто знає».
Інна Симчіч розповіла, що учнів школи дуже зацікавила історія кар′єру на жилому масиві «Червоний Камінь» та містичні архітектурні споруди, і вони теж подали роботи на конкурс:
«Школярам цікавіше самостійно знайти матеріал і самостійно про це написати, ніж «зубрити» це на уроках історії. Таким чином ми заохочуємо дітей любити історію нашого міста».
Син Інни Симчіч — десятирічний Максим — вже чотири роки ходить до школи малювання. Про конкурс дізнався випадково, коли побачив картини Дніпра на виставці. Там були роботи не тільки дорослих, а й дітей. Це надихнуло не тільки написати літературний твір, а ще й намалювати картину.
П′ятнадцятирічна Діана Дрозд, учениця 10 класу навчально-виховного комплексу № 4 ДМР теж захоплюється малюванням. Дівчина розповіла, навіщо знати історію свого міста.
Свою роботу вона присвятила вітчиму, який загинув 9 травня 2014 року під Маріуполем. Дівчина детально розповіла про те, де і як він воював, за що загинув, та наскільки для нього було важливе наше місто. Вітчим Діани — кулеметник Олег Ейсманд — загинув в Маріуполі під час штурму міського управління МВС.
«Навіть не дивлячись на те, що він для мене нерідний батько, проте він мене виростив, він мене виховав, він дав мені ту освіту, яку, можливо, дасть не кожен батько. Усі наші знайомі та друзі вважають його золотою людиною!»
Раніше Відкритий розповідав про те, що в історичному музеї Дніпра відівідувачів пригостять шаманським напоєм.
Теги: