В історичному музеї Дніпра відівідувачів пригостять шаманським напоєм | Відкритий

В історичному музеї Дніпра відівідувачів пригостять шаманським напоєм

«У Дніпропетровському Національному історичному музеї ім. Д. І. Яворницького відбудеться вечірня екскурсія «Вальпургієва ніч», — про це у Відкритий розповіли старші наукові співробітники закладу Дмитро Романчук та Дар’я Романчук.

«Початок травня – період Великого Сонця – прихід тепла та довгого світлового дня. У цей час здавна на українських землях відзначався день Св. Юрія. Однак свято це від самого початку пов’язувалось не лише з християнським великомучеником, покровителем худоби, а й періодом, коли відьми вночі йшли на свій зловісний промисел. Тож наша вечірня екскурсія розповідає про витоки вірувань та особливості українського відношення до відьом», — розповідає Дар’я Романчук.

За словами Дмитра Романчука, екскурсія «Вальпургієва ніч» проводиться вже другий рік поспіль, адже в минулому – користувалася популярністю серед відвідувачів. Навіть не всі бажаючі змогли на неї потрапити. Захід незвичайний за своїм форматом і включає інтерактивні елементи, а також театралізоване дійство.

«В першому залі відвідувачі зможуть скуштувати арійський напій, який буцімто вживали шамани для розширення свідомості. В другому – побачать монаха, який забрів у пошуках відьом. Одна з локацій розташована безпосередньо на вулиці, де буде вогнище для так званого шабашу», — додає Дмитро Романчук.

Екскурсії відбудуться 3 та 4 травня о 18.З0 та 20.00. Зареєструватися можна на Фейсбук сторінці музею.

Раніше ми розповідали, що у Дніпрі відбудеться прем’єра вистави у незвичайній формі «За кулисами».

Теги:

Оцените этот материал: