Як каякери Дніпра рятують Діївські плавні

Сьогодні, 22-го серпня, небайдужі каякери Дніпра робили важливу справу — рятували Діївські плавні від заболочення. Про це повідомляє Відкритий із місця подій. 

Діївські плавні — унікальний ландшафтний об’єкт Дніпра. Але цей природний куточок часто страждає від дій несумлінних людей: відпочивальників та рибалок. Сьогодні каякери Travel Kayak об’єднались для очистки протоків плавнів від завалів, які зробили браконьєри рибалки.

«Завали були зроблені браконьєрами з метою ловлі риби забороненими способами. Вони попиляли дерева і перегородили протоки, що живлять плавні чистою водою. Якщо сюди не буде поступати чиста вода, людям ніде буде купитися, загине риба, це буде болото. Наша мета — зробити це місце чистим, щоб вода була прозора», — розповів Сергій Колодніков, співробітник компанії Travel Kayak.

Команда однодумців зібралася швидко. Вони вже не вперше здійснюють такий еко-похід на човнах. Раніше каякери чистили Діївські плавні та острів Зелений, з якого вивезли близько восьмисот кілограмів сміття. Якщо знадобиться повторне прибирання й очистка, ініціативна група обіцяє робити їх щоразу, коли виникатиме необхідність.

Ніяких особливих спеціальних інструментів з собою до човна не беруть — користуються пилами, граблями, мотузками. Подібна очистка може зайняти цілий день, проте учасники походу не шкодують свого часу і впевнені, що роблять необхідну та важливу справу, адже вони самі часто тут відпочивають.

«У людей немає розуміння, що якщо ти приїхав у якесь місце, куди не можуть дістатися муніципальні служби, то все своє сміття потрібно забрати з собою і донести до найближчого смітника. Інакше це все там лишається, осідає і всмоктується у ґрунти. Тож наша головна місія — екологія. Логіка рибалок, які лишають такі завали, мені теж незрозуміла. Якщо перекрити доступ свіжій воді у плавні, то тут не зможемо ходити не лише ми. Риба також буде гинути, буде болото», — поділився Олексій Колкунов, засновник Travel Kayak.

kayaki1

Каякери чистять Діївські плавні

kayaki

Ініціативна група для очистки зібралася швидко

kayaki3

З собою беруть пили, мотузки, граблі та гарний настрій

kayaki2

Каякери впевнені, що роблять важливу справу

kayaki 5

На очистку може піти цілий день

kayaki7

Головна мета — чиста вода у плавнях

kayaki6

Каякери рятують Діївські плавні від дій браконьєрів

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що у Дніпрі супермаркет відкрив пункт сортування відходів.

Теги: