Як провести новорічні свята безпечно

Що потрібно знати та робити, щоб свята пройшли весело та безпечно? Про це розповіла у пресцентрі каналу «Відкритий» керуюча відділу пожежної та техногенної безпеки ДСНС. Тетяна Шевченко — Работенко.

Різдвяні свята — це не завжди веселощі. Коли люди нехтують елементарними правили безпеки, трапляються неприємні події. На сторожі нашого спокою завжди стоять співробітники ДСНС, проте люди теж мають дбати про своє життя.

«Попри те, що цього року кількість надзвичайних ситуацій трохи зменшилася, ми звертаємось до громадян бути пильними та дотримуватися правил безпеки,» — говорить Тетяна Шевченко-Работенко.

Як провести новорічні свята безпечно - рис. 1

 

Рятівники радять встановлювати ялинку якомога далі від займистих приладів, не чіпляти дешеві та неякісні гірлянди, не запалювати на ялинці свічки.

Тож, з метою запобігання трагічним випадкам під час застосування піротехнічних виробів, нагадують правила безпечного їх використання:

  • купувати піротехнічні вироби необхідно тільки в спеціалізованих торгових місцях і вимагати у реалізаторів сертифікат якості; у жодному разі не купуйте петарди й феєрверки у місцях стихійного продажу;
  • перед використанням піротехнічних виробів уважно ознайомтеся з інструкцією і суворо дотримуйтесь вказівок;
  • забороняється використовувати вироби, які мають дефекти: зіпсовані, з тріщинами та іншими пошкодженнями;
  • забороняється запускати петарди, феєрверки, ракети з балконів чи у закритих приміщеннях. Запускати феєрверки слід на відстані не менше 100 метрів від будинків та інших об’єктів;
  • при використанні піротехнічних виробів не можна перебувати в нетверезому стані та курити.

Співробітники ДСНС бажають веселих та безпечних свят!

Теги: