Як стати учасником системи публічних закупівель

Публічні закупівлі ProZorro створені для взаємообміну товарами та послугами між підприємницькими та державними установами. Проще кажучи, держава через своїх представників у прозорий спосіб контактує з комерційними установами з приводу проведення відкритих тендерів. Система ProZorro хоч і функціонує не більше чотирьох років, але вже довела свою ефективність тим, що закупівлі стали повністю контрольованими. Тепер навіть прості громадяни України можуть слідкувати за тим, як вони відбуваються. Це зменшує корупційні ризики і зобов’язує держслужбовців доцільно витрачати кошти.

SmartTender – офіційний оператор системи державних закупівель ProZorro

Централізований портал ProZorro не провадить державні закупівлі напряму через власний ресурс, але через онлайн-платформи, які є офіційними представниками системи. Кожна з них має свої рівні аккредитації. Найвищим рахується 4-й. Його має торгова платформа SmartTender. Вона має право проваджувати тендери всіх рівнів та напрямків. Як представник системи публічних закупівель, SmartTender служить невід’ємною ланкою у встановленні ділових контактів між продавцями та покупцями.

Як стати учасником системи публічних закупівель - рис. 1

Як стати учасником системи проведення тендерів

Робота з функціоналом платформи досить проста. Розробники потурбувались про те, щоб кожний користувач міг вільно застосовувати весь потужний потенціал системи тендерів і не мати ніяких перешкод у користуванні сайтом. Перші кроки на SmartTender не приносять ніяких ускладнень навіть для тих, хто ніколи не був учасником подібних програм. Все, що треба – зареєструвати свій аккаунт на порталі, вказавши основні дані про себе та компанію або установу, яку представляє новий користувач. Після підтвердження профілю дебютанти можуть відразу перейти в розділ публічних закупівель, де їм відкривається широкий простір можливостей.

Які умови виставляються для подання заявок на публічні закупівлі

Треба відмітити, що умови проведення закупівель відрізняються в залежності від їх оцінки. Так, якщо державній установі потрібно купити товарів на суму понад 200 000 гривень або послуг на більш як 1,5 млн гривень, то потрібно, щоб до процесу обрання продавця був залучений ще як мінімум один представник. Вести перемовини тільки з одним партнером не дозволяється. Суть таких,надпорогових конкурсів у тому, щоб залучити до конкуретної боротьби декілька представників бізнесу. Держава ж заощаджує кошти на тому, що вибирає з декількох пропозицій найвигіднішу з них.

Теги: , , , ,