Як та де укласти шлюбний договір у Дніпрі

Проява недовіри чи гарантії на майбутнє? Шлюбний договір є відносно новим в Україні, але останнім часом ця послуга набуває популярності в нашій країні. Проте, недостатня обізнаність та певні міфи не дозволяють нам повноцінно користуватися його перевагами в повсякденному житті. Щоб подолати ці стереотипи, варто розглянути ключові особливості шлюбного договору.    

Про це Відкритому розповів начальник Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції у Дніпрі Іван Легостаєв. 

Іван Легостаєв

Іван Легостаєв

Незважаючи на те, що шлюбний договір є відносно новим на теренах України, останнім часом він набуває популярності серед українців. Це обумовлено підвищенням юридичної грамотності населення та невпинним зростанням кількості шлюбів, що реєструються відділами ДРАЦС, особливо з моменту повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну, оскільки закохані прагнуть зареєструвати свої відносини, перед тим, як чоловік піде на фронт обороняти Батьківщину. Проте, недостатня обізнаність та певні міфи, якими оповіяний шлюбний договір, не дозволяють українцям повноцінно користуватися його перевагами в повсякденному житті.

«Щоб подолати ці стереотипи, варто розглянути ключові особливості шлюбного договору. Його укладення, в першу чергу, гарантує належність частки майна від спільної власності, набутої під час шлюбу кожному з подружжя. Сторони договору можуть домовитися кому яка річ буде належати у випадку розірвання шлюбу. Також можна прописати, що один з подружжя отримує грошову компенсацію за майно, набуте під час шлюбу, а іншому переходить у власність це майно», – пояснює начальник Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції у Дніпрі Іван Легостаєв.

Окрім того, у шлюбному договорі можна вказати, що подружжя може використовувати спільне майно для забезпечення потреб власних дітей, а також інших осіб. Це передбачає користування одного з подружжя, його дитини, членів сім’ї майном, що є у власності іншого, за умови наявності шлюбного договору.

«Укласти шлюбний договір може тільки подружжя, яке перебуває у зареєстрованому шлюбі, або ж майбутнє подружжя, яке вже подало заяву про реєстрацію шлюбу. У «цивільного подружжя» такої можливості немає. Неповнолітнім особам потрібен письмовий дозвіл батьків або опікунів, завірений нотаріусом. У разі відмови від реєстрації шлюбу нареченими, попереднє укладення шлюбного договору не несе за собою жодних правових наслідків для його сторін», – додав Іван Легостаєв.

Укладається шлюбний договір виключно у письмовій формі та підлягає нотаріальному посвідченню. Як і зміна чи відмова, так і розірвання шлюбного договору за взаємною згодою сторін потребує такої ж процедури.

Детальніше дивіться у відео.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НОВОСТИ ДНЕПРА: Кондитер из Днепра приготовил торт в честь победителей Евровидения Kalush Orchestra.

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: ,