Про реєстрацію шлюбів та розлучень у воєнний час на Дніпропетровщині

З початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну у Дніпропетровської області зареєстровано 6 087 шлюбів. Розлучатися ж громадяни під час воєнного стану стали в рази менше.

Про це Відкритому розповів начальник Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції у Дніпрі Іван Легостаєв.  

Іван Легостаєв

Іван Легостаєв

Війна обмежує певні можливості громадян, але, прийняття Кабінетом Міністрів України відповідної постанови, створило для певної категорії громадян (військовослужбовців) додаткову можливість щодо безбар’єрного доступу до відділів ДРАЦС та проведення державної реєстрації шлюбу у скорочені строки, а також навіть без особистої присутності нареченого чи нареченої або й обох з них, з використанням доступних засобів відеозв’язку з тим, хто відсутній.

«Не дивлячись на загальний воєнний стан в державі, ми робимо все можливе, аби в кожному дні своєї діяльності підкреслити — людина та сфера сучасних і якісних послуг для громадян — пріоритет незалежної держави. Злагоджена і безперебійна робота відділів ДРАЦС в умовах війни є важливішою, ніж у мирний час. Так, незважаючи ні на що, вони продовжують надавати послуги населенню», – розповів Іван Легостаєв.

Спрощена державна реєстрація шлюбу в умовах воєнного стану визначена насамперед для військовослужбовців (Збройних Сил України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки, Державної прикордонної служби, Управління державної охорони, Національної гвардії), іншого утвореного відповідно до законів України військового формування (поліцейських, осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, Державного бюро розслідувань, Державної кримінально-виконавчої служби, осіб начальницького складу Національного антикорупційного бюро, Бюро економічної безпеки) та працівників закладу охорони здоров’я.

Іван Легостаєв

Іван Легостаєв

«Наразі реєстрація шлюбу може проводитися без особистої присутності нареченого чи нареченої або й обох з них для певної категорії осіб, з використанням доступних засобів відеозв’язку з тим із них, хто відсутній, та за участю двох свідків. Заява про одруження подається безпосередньому командиру (керівнику) військовослужбовця. Складається факт реєстрації шлюбу, скріплюється гербовою печаткою відповідного органу (військового формування), або керівником закладу охорони здоров’я, в якому перебувають або працюють один чи обоє наречених, та скріплюється печаткою (за наявності) цього закладу», – пояснив начальник Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції у Дніпрі.

З початку війни в Україні відділами ДРАЦС Дніпропетровської області Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) зареєстровано 6 087 шлюбів, з них без присутності наречених, або одного з них – 68. Розлучатися громадяни під час війни стали в рази менше. Станом на 6 травня склаюдено 244 актових записів щодо розірвання шлюбу, та проставлено 997 відміток про розірвання шлюбу на підставі судових рішень.

Для зручності громадян Центральним відділом ДРАЦС ведеться «Чат з ДРАЦС» у телеграмі t.me/psdracs, де кожен може отримати відповіді на нагальні питання у сфері державної реєстрації актів цивільного стану.

Детальніше дивіться у відео.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НОВОСТИ ДНЕПРА: «TAPS-Україна» и Координационный штаб волонтеров Днепра получили очередную помощь.

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: