Як вберегтися від спеки: поради дніпровського лікаря

Погода стає дійсно літньою, а це означає, що варто більше дізнатися про небезпеку сонця. Від спеки може стати зле будь-кому, тож необхідно дотримуватися правил, що передують сонячному або тепловому удару.

Ці правила розповіла в пресцентрі Відкритого директорка Дніпропетровського лікарсько-фізкультурного диспансеру Лідія Дукач.

Медики рекомендують носити капелюхи, окуляри, одяг з довгими рукавами та пити воду. Окрім цього, усім без винятку слід користуватися кремами чи спреями з SPF захистом. Також не варто працювати чи тренуватися під прямим сонячним промінням.  А засмагати лише до 10 ранку та після 16 вечора.

«Якщо ви відчуваєте, перебуваючи на вулиці в спеку, що вам стає зле, то обов’язково комусь про це повідомте та знайдіть воду. Умийтеся або навіть вилийте на голову, щоб охолодити її. Якщо ж ви стали свідком, а не жертвою сонця, то одразу викликайте швидку. Відведіть людину в тінь, оголіть більшу частину її тіла: закатайте рукава та штани. Руки та ноги в місцях згину намочіть водою або, в ідеалі, зробіть холодний компрес», — розповідає Лідія Дукач.

DSC 0815

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Як перевірити якість повітря у Дніпрі та подати скаргу на забруднення? | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , , ,