Як перевірити якість повітря у Дніпрі та подати скаргу на забруднення?

Про виступ на форумі Україна 30 та про нові функції екочатбота, який створили у Дніпрі  в інтерв`ю Відкритому розповіла  голова громадської організації «SaveDnipro» та співзасновниця екологічного чатбота SaveEcoBot.

Всеукраїнський форум Україна 30, який створено для актуалізації критично важливих для українського суспільства питань, три дні мав екологічне спрямування. Ірина Черниш виступала на панелі форуму «Зменшення промислового забруднення» та нагадала присутнім про важливі екологічні питання.

«На цю панель були запрошені представники всіх зацікавлених сторін — ЦОВВ, ВРУ, бізнесу, громадськості. Це свідчить про пошук шляхів до вирішення проблем довкілля, хоча й на сьогодні їх немало. Згідно з розрахунками міжнародного аналітичного центру EMBER, українська вугільна теплова енергетика — це 72% всіх викидів дрібнодисперсного пилу та 27% двоокису сірки від викидів всіх ТЕС Європи. Серед топ-10 електростанцій з найбільшими викидами зольного пилу (PM10), Україні належать 8 електростанцій», — розповіла Ірина Черниш.

Як перевірити якість повітря у Дніпрі та подати скаргу на забруднення? - рис. 1

Ірина Черниш

Також говорили про екологічний чатбот SaveEcoBot, який створила громадська організація SaveDnipro три роки тому.

«Ми постійно оновлюємо і додаємо нові функції чатботу, який кожен може підключити у вайбері, фейсбуці та в телеграмі. На сьогодні вже працюють наступні функції: стан атмосферного повітря, радіаційний фон, дозвільні реєстри, екологічні фінанси, інспекційні перевірки. Нещодавно ми розробили новий інструмент громадської участі, завдяки якому кожен українець може дуже швидко подати онлайн скаргу на екологічне порушення. Чатбот задає кілька питань і автоматично формує скаргу, яку потім можна завантажити і направити на електронну пошту, вже вказану в шапці листа. Раніше все потрібно було робити самостійно та довго розбиратися. За допомогою чатботу вже подано 1500 скарг на забруднення», — поділилася Ірина Черниш.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: У наметовому таборі поблизу Дніпра дітей навчають бути воїнами

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , ,