Як встигнути все: дніпровська блогерка про ефективні методи таймменеджменту

Встигнути все. Таку непросту задачу перед собою ставить велика кількість людей і кожного дня жаліється на нестачу годин в добі та днів у тижні. Причина очевидна – невміння планувати свій час.

Про дієві методи ефективного таймменеджменту в пресцентрі Відкритого розповіла авторка аудіоблогу про планування часу Надія Мішина.

Якби в добі було не 24, а хоча б 25 годин – жити стало легше. Але фахівці переконують, що звинувачувати короткий день у своєму невмінні планувати час не варто. Навчитися раціонально розподіляти задачі – реально.

Для початку експерти рекомендують навчитися правильно розставляти пріоритети і надавати перевагу важливим і терміновим справам. Найскладніші завдання робити у першій половині дня, коли організм ще не такий виснажений. Також пригадайте як оманюєте себе, коли берете телефон до рук «на пять хвилиночок» і пропадаєте як мінімум на найближчі півгодини. Тож час у соцмережах обмежуйте. Тоді результат не змусить на себе чекати.

«Вигадуйте собі винагородження за виконання тієї чи іншої задачі. Зараз я поприбираюся, а потім дозволю собі переглянути якийсь фільм. Але не захоплюйтесь таким методом. Згодом винагородження за кожну дріб’язкову справу можуть займати більше часу, ніж виконання самих завдань», — застерігає Надія.

Як встигнути все: дніпровська блогерка про ефективні методи таймменеджменту - рис. 1

Головна порада, кажуть фахівці, — планувати кожен наступний день звечора. Виписуйте у спеціально відведений блокнот всі справи на завтра. Видокремлюйте з них найважливіші та невідкладні. Так, на наступний день, усі задачі будуть структуровані. Даватимуться вони набагато легше, а виконуватимуться швидше.

Проте універсального методу ефективного таймменеджменту не існує. Треба підібрати свій індивідуальний варіант. Надія Мішина випробовує їх всі на собі. Одним із найдієвіших виокремила «Метод помідора».

«Назва може здатися доволі кумедною, але метод названий на честь кухонного таймера у вигляді помідору, який раніше буд дуже популярний. Суть його полягає в тому, щоб розподілити свій час на 25-хвилинні періоди. Тобто ви 25 хвилин концентруєтесь, працюєте, а потім робите 5 хвилин перерви. Після чотирьох «помідорів» по 25 хв, на відпочинок можна виділити вже більше часу – 30-40 хвилин», — розповідає Надія.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НОВОСТИ ДНЕПРА: Как в Днепре можно получить видео с камер видеонаблюдения с помощью QR-кода | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: ,

...