Як зупинити кровотечу – Відкритому розповіла інструкторка з домедичної допомоги

Яку домедичну допомогу можна надати собі або ближньому? У яких випадках це варто роботи, а коли треба краще подумати про свою безпеку? Як та чим зупинити сильну кровотечу? І як захиститися психологічно?

Про це Відкритому розповіла психологиня та інструкторка з домедичної допомоги Альона Олійник. 

Альона Олійник

Альона Олійник

Основне в домедичній допомозі – зупинка сильної кровотечі. Зробити можна це будь-де за допомогою мінімальних матеріалів під рукою. Головне – розуміти як. У вашій сумці завжди має бути тканина, що не тягнеться, ще одна тканина (комочок з багатьма шарами), якою можна затиснути рану та наприклад маркер чи будь-яка інша річ, що дуже важко зламати (ручка не підходить).

 «Спочатку треба визначити, чи сильна кровотеча: якщо так – то під людиною буде швидко розповсюджуватися кров, або ж це видно так само на одязі. Далі – треба міцно затиснути рану комочком з тканини, якщо нічого схожого немає – просто міцно рукою (долонею). Наступний крок – накладення закрутки зі джгутом, замотуємо міцно, аби зупинитиме кровотечу( детальна відео-інструкція нижче у відеозаписі). Все треба робити швидку, адже якщо рана велика – людина може через хвилину виратити свідомість», – пояснила  інструкторка з домедичної допомоги Альона Олійник.

Детальну інструкцію дивіться в відео.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НОВОСТИ ДНЕПРА: «Все под контролем, не сейте панику», – Лукашук о ситуации в Днепре и области.

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре. 

Теги: , ,