Є кліматичні умови для холери: чи варто хвилюватися Дніпру щодо ризику спалаху інфекції

Під час війни в Україні є ризик погіршення епідемічної ситуації. Зокрема, українські ЗМІ пишуть про випадки холери та дифтерії в Маріуполі. Водночас офіційної інформації про це немає. Точно відомо, що на Дніпропетровщині поки що захворілих цими інфекціями немає.

Про це Відкритому повідомила завідуюча відділенням особливо небезпечних інфекцій Дніпропетровського обласного центру контролю та профілактики хвороб  Галина Шамичкова.  

Галина Шамичкова

Галина Шамичкова

Під час війни в Україні є небезпека зростання захворювань на дифтерію та холеру. Днями Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) попередила про «високий» ризик спалаху холери в захопленому військами рф Маріуполі. За даними організації, підтверджених випадків хвороби досі не було. Раніше мер Маріуполя Вадим Бойченко, який залишив місто, повідомив, що там уже є «холера, дизентерія та інші інфекційні захворювання». Про можливість спалаху цієї хвороби в місті через антисанітарію, стихійні поховання та проблеми з доступом до питної води повідомляла і британська розвідка. Але поки що офіційна інформація від МОЗ з окупованої території відсутня.

«Випадків холери та дифтерії наразі в області немає. Однак ризик є завжди, бо у нас всі кліматичні умови для холерного вібріону аби він примножувався. І при якихось таких станах, як збій в роботі водопостачання та водовідведення, аварійні ситуації. Все це причини розповсюдження цієї інфекції. Взагалі зараз триває 7 пандемія холери, яка розпочалася у 1961 року в країнах Азїї», – зауважила завідуюча відділенням особливо небезпечних інфекцій Дніпропетровського обласного центру контролю та профілактики хвороб  Галина Шамичкова.

Враховуючи можливі ризики спалаху холери, нагадуємо вам що це за інфекція та як від неї захиститися.

Холера — це гостра діарейна інфекція, що виникає при вживанні харчових продуктів або води, заражених бактерією Vibrio cholerae О1 або О139. Вона передається фекально-оральним шляхом від людини до людини, частіше при вживанні забрудненої води, овочів, фруктів, при купанні, а також через їжу і при побутових контактах. Без належного лікування може призвести до смерті.

«Інкубаційний період триває від кількох годин до 5 днів. Хвороба, зазвичай, починається гостро і призводить до різкого зневоднення організму. Першими симптомами холери є діарея, блювота, болі у животі. Зокрема, діарея може бути  до 10 і більше разів на добу. При цьому людина втрачає  багато рідини – до 20 літрів на добу. У результаті відбувається згущення крові і зневоднення організму», – розповіла завідуюча відділенням особливо небезпечних інфекцій Дніпропетровського обласного центру контролю та профілактики хвороб  Галина Шамичкова.

При ранній діагностиці і правильному лікуванні холера виліковна. При перших симптомах слід негайно звернутися до лікаря. При своєчасно розпочатому лікуванні нетяжка форма закінчується повним одужанням. За відсутності ефективної терапії протягом 2-3 днів, в хворого може розвинутись кома, можливі летальні наслідки. Щоб уникнути захворювання, дотримуйтесь простих правил:

«Не купуйте продукти харчування, зокрема рибу, у місцях стихійної торгівлі; не купайтеся і не ловіть рибу у забруднених водоймах; дотримуйтеся особистої гігієни, ретельно мийте руки перед тим, як брати чи готувати їжу, після відвідування туалету; використовуйте чисту воду; мийте овочі і фрукти перед вживанням; ретельно готуйте їжу, проварюйте чи просмажуйте продукти харчування перед вживанням», – радить Галина Шамичкова.

Випадки холери в Україні були зареєстровані в 1998, 1999, 2007, 2011 роках.

Детальніше про дифтерію дивіться у відео.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ НОВИНИ ДНІПРА: В Україні офіційно заборонили шість політичних партій.

Підписуйтеся на наш Телеграм-канал і страницу Відкритого в Фейсбук, щоб першими дізнаватися про найважливіші події Дніпра.

Теги: , , ,