Загинуло 10 осіб за два тижні літа: рятувальники Дніпра нагадують про безпеку на воді   

1 дитина та 9 дорослих загинули на воді за два тижні літа на Дніпропетровщині. Такі сумні цифри озвучують рятувальники. Вони вкотре закликають дотримуватися правил безпеки на воді.             

Про це Відкритому розповів провідний інспектор ГУ ДСНС у Дніпропетровській області  Сергій Качан.  

Сергій Качан

Сергій Качан

У 2021 році на водоймах Дніпропетровської області виникло 84 нещасних випадків, під час яких загинуло 67 осіб, з них 6 дітей. Якщо говорити про пляжний сезон минулого року, за літо на воді загинуло 35 осіб, з них 6 дітей.

На сьогоднішній день в Дніпропетровській області ситуація з загибеллю людей на воді загострюється. З початку поточного року, станом на 14 червня на водоймах нашого регіону вже загинуло 27 людей, з яких 4 дітей.   

«Під час купального сезону з 01 червня по 13 червня 2022 року на водоймах області виникло 10 нещасних випадків. В наслідок подій було врятовано 1 особу, загинуло 10 осіб, з них 1 дитина. За цей же період минулого року таких трагедій трапилося 2. Тобто, цього року ситуація поки що критична. Ми вкотре закликаємо бути на воді обережними та дотримуватися правил безпеки! Радимо громадянам купатися тільки на пляжах, визначених місцевими органами влади, де здійснено водолазне обстеження дна акваторії пляжів відведеного для купання та створено сезонні рятувальні пости», – розповів провідний інспектор ГУ ДСНС у Дніпропетровській області  Сергій Качан.

На теперішній час, згідно інформації від місцевих органів влади, в області визначено та обладнано 2 пляжі: у м. Верхньодніпровськ та смт. Дніпровське Кам`янського району. Саме на цих пляжах громадянам безпечно купатися, запевняють рятувальники.

«Що стосується міста Дніпро, інформації від місцевої влади щодо відкриття пляжів до Головного управління не надходило. На пляжах у м. Дніпрі рятувальники чергування не здійснюють», – пояснив рятувальник.

Згідно Правил охорони життя людей на водних об’єктах України, затверджених наказом МВС України на пляжах має бути виділено ділянку не менше 10 % загальної площі акваторії, що має глибину не більше ніж 1,2 м та позначена поплавковою огорожею або буями оранжевого (червоного) кольору, для купання осіб, які не вміють плавати, дітей та осіб з інвалідністю.

«Першою умовою безпечного відпочинку на воді є вміння плавати. Навчитись потрібно кожному. Людина, яка добре плаває, почуває себе на воді спокійно, упевнено, у випадку необхідності може надати допомогу товаришу, який потрапив у біду. Навіть той, хто добре плаває, повинен постійно бути обережним, дисциплінованим і суворо дотримуватись правил поведінки на воді. Знання та виконання правил поведінки на воді є запорукою безпеки життя. Вчитися плавати потрібно під керівництвом інструктора або батьків», – зауважив провідний інспектор ГУ ДСНС у Дніпропетровській області.

Основні правила безпечної поведінки на воді та біля води:

  • діти повинні купатися обов’язково під наглядом дорослих;
  • вчитися плавати потрібно під керівництвом інструктора або батьків;
  • не купатися i не пірнати у незнайомих місцях, це можна робити у спеціально відведених місцях;
  • не можна запливати за обмежувальні знаки;
  • не купатися в холодній воді, щоб не сталося переохолодження;
  • не треба купатися довго, краще купатися кiлька разів до 15 хв.;
  • не можна гратися на воді у такі ігри, які можуть завдати шкоди;
  • не подавати без потреби сигналів про допомогу;
  • не пірнати під людей, не хапати їх за ноги;
  • не слід купатися наодинці;
  • не підпливати до коловоротів, пароплавів i катерів;
  • не стрибати головою вниз у місцях, глибина яких вам невідома.

У Головному управлінні ДСНС у Дніпропетровській області одне із пріоритетних завдань – проведення інформаційно-профілактичних заходів. Профілактичні матеріали, опубліковуються на офіційному сайті Головного управління, в ЗМІ, проводяться конференції та бесіди. Співробітники під час виступів у трудових колективах, дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах проводять роз’яснювальну роботу з населенням щодо дотримання правил безпеки на водних об’єктах. Спільно з представниками червоного хреста, волонтерського руху, засобів масової інформації, проводяться профілактичні рейди: під час заходів, група навчає громадян та наголошує на дотриманні правил безпечного відпочинку на воді. Людей навчають першій медичній допомозі при утопленні, яка повинна бути надана оперативно і грамотно, адже все це може врятувати життя людині.

Детальніше дивіться у відео.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ НОВИНИ ДНІПРА: Мешканців Дніпропетровщини запрошують долучитися до міжнародного флешмобу до Дня Європи.

Підписуйтеся на наш Телеграм-канал і страницу Відкритого в Фейсбук, щоб першими дізнаватися про найважливіші події Дніпра.

Теги: