З першого грудня зміняться правила будівництва та проєктування житлових будинків

З 1-го грудня житло будуватимуть за новими будівельними нормами. Про це Відкритий дізнався з повідомлення урядового порталу. 

В інформаційному бюлетені Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України № 8 від 20-го серпня 2019 року опубліковані нові державні будівельні норми щодо проєктування житлових будинків. Вони вводять низку принципових змін в будівництві та реконструкції житла та вступають в дію з першого грудня цього року.

«Опубліковані важливі будівельні норми, які стосуються кожного — ДБН «Житлові будинки». Вони дозволяють проєктувати кухні-ніші у квартирах, підвищують вимоги до енергоефективності житла, їх інклюзивності та доступності, регламентують обов’язкові ліфти від 4-го поверху, прибирають застарілу норму проєктувати радіоточки в кожній квартирі, дозволяють вбудовувати громадські заклади на будь-яких поверхах та ще багато інших змін. Норми почнуть діяти вже з 1 грудня цього року, є обов’язковими до виконання і розповсюджуються на нове будівництво, реконструкцію, капремонт та технічне переоснащення житлових будинків до 73,5 м включно. Житлові будинки з більшою висотою регулюються будівельними нормами щодо висотних будинків», — заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Лев Парцхаладзе нагадав, що з 1-го жовтня минулого року вже діє низка важливих змін щодо проєктування житлових будинків:

• скасовано обов’язковість влаштування сміттєпроводів у багатоповерхових житлових будинках;

• дозволено скління балконів та лоджій вище 3-го поверху при проєктуванні будівель;

• введено можливість робити вхід до житлових будинків без порогу та сходів на рівні тротуару та інші нововведення.

Нові ДБН В.2.2-15:2019 «Житлові будинки. Основні положення» розроблені фахівцями ПАТ «КиївЗНДІЕП» на заміну застарілих ДБН 2005 року. Вони набирають чинності з 1-го грудня цього року.

stroitelstvo doma

Нагадаємо, раніше ми писали, що мінрегіон розгляне можливість проєктування у поліклініках дитячих куточків.

Теги: