З першого листопада кінотеатри будуть проєктуватися по-новому

Опубліковано нові державні будівельні норми щодо закладів культури, зокрема, кінотеатрів, в яких введено сучасні вимоги до проєктування кінопроєкційних приміщень. Про це Відкритий дізнався з повідомлення Урядового порталу.  

Оновлені державні будівельні норми (ДБН) набирають чинності вже з 1-го листопада цього року і поширюються на будівництво нових та реконструкцію чинних кінотеатрів та комплексів.

«Донедавна в наших державних будівельних нормах щодо закладів культури містилися застарілі вимоги до проєктування кінопроєкційних в кінотеатрах. Вони передбачалися лише на плівкових носіях і тому відповідно мали бути за площею в рази більшими для розміщення відповідного обладнання. По факту ж багато кінотеатрів вже давно не використовують такі носії і показують фільми на цифровому обладнанні, яке займає набагато менше простору. Проте вимоги до метражу залишилися застарілими, і ми нарешті оптимізували це у нових нормах», — повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Згідно з новими нормами кінопроєкційні приміщення одного кінозалу, розраховані на обладнання, що працює лише на цифрових носіях, потрібно проєктувати за такими розрахунками:

  • кінопроєкційна – не менше 15 м², в яку входять 1-2 пости цифрових проєкторів та робоче місце оператора, а також комп’ютер керування кінопоказом, з якого запускається і контролюється кінопоказ;
  • кімнати оператора комп’ютером керування кінопоказом – не менше 10 м²;
  • санвузол – не менше 2 м².

Для порівняння: загальна площа кінопроєкційних приміщень для 70/35-мм фільмів з ксеноновими лампами сягає 70-85 м², а в деяких випадках і 105-120 м² в залежності від кількості кінопроєкторів.

Нові ДБН В.2.2-16:2019 «Культурно-видовищні та дозвіллєві заклади» були розроблені ПАТ «КиївЗНДІЕП» і набирають чинності 1-го листопада цього року. Державні будівельні норми — обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проєктування нових та реконструкції чинних будівель, кварталів, мікрорайонів, вулиць і доріг відповідно до їх призначення.

З першого листопада кінотеатри будуть проєктуватися по-новому - рис. 1

Нагадаємо, раніше ми писали, що міноборони за неякісні казани для військових вимагає у постачальника 1,2 мільйона гривень.

Теги: