З якими проблемами на виборчій дільниці можуть зіткнутися дніпряни

У Дніпрі виборці дуже часто стикаються з проблемами в ході голосування. Про це у прес-центрі Відкритого розповіла Анастасія Юхименко — головний спеціаліст відділу правової інформації та консультації Дніпровського місцевого центру з надання вторинної правової допомоги.

Анастасія Юхименко зазначила, що вони не є офіційними спостерігачами на виборчих дільницях, проте вони завжди знаходяться на місцях та допомгають виборцям з проблемами, які можуть там виникнути.

Представники центру з надання вторинної правової допомоги вибрали таку концепцію консультування на місцях, де можуть надати безоплатну правову допомогу. На виборчих дільницях типовою ситуацією є така, коли люди не знають, що потрібно голосувати у конкретних місцях за місцем реєстрації і думають, що можна прийти на голосування лише з паспортом.

Або виникають проблеми, коли людина хоче змінити виборчу дільницю, у такому випадку необхідно написати заяву з поданням документів, що посвідчують особу. А якщо ви працюєте, то необхідно довідку з місця роботи, а для студентів — з навчального закладу.

З боку громадян зустрічаються типові помилки: передають свій бюлетень комусь для голосування, псують бюлетені і скриньки, роблять селфі з ними або намагаються винести за територію виборчої дільниці.

«На місці, на жаль, вирішити вже нічого не можливо, тому що треба було заздалегідь перевірити онлайн те, чи є ви у списку виборців. Ті громадяни, які не зробили цього раніше, вже не можуть проголосувати у першому турі. Зміна місця голосування — не пізніше 5 днів до початку голосовуння», — розповіла Анастасія.

З якими проблемами на виборчій дільниці можуть зіткнутися дніпряни - рис. 1

Крім того, виникають проблеми іншого характеру, наприклад, коли людина вступила в шлюб або з якихось причин змінила прізвище, і не змогла проголосувати через невідповідність паспортних даних — це означає, що вона вже не зможе проголосувати у першому турі, якщо не встигла вчасно звернути на це увагу.

Також Анастасія Юхименко розповіла про те, що необхідно робити у випадку, якщо ви стали свідком порушень на виборчій дільниці.

Наприклад, був випадок, коли саме на місці для голосування була розміщена передвиборна агітація. Якщо людина стала свідком правопорушення, необхідно звернутися до голови виборчої дільниці або до поліціянтів, які там знаходяться. Спробувати якимось чином його зафіксувати.

За правопорушення можна отримати штраф у розмірі від 1700 до 5100 гривень.

Нагадаємо, експерт громадянської мережі «Опора» Юлія Лисенко розповіла про порушення виборчого законодавства.

Теги: