Зеленський хоче зменшити кількість нардепів до трьохсот

Президент України Володимир Зеленский запропонував змінити конституційний склад парламенту. Про це Відкритий дізнався із відповідного документу. 

Голова держави Володимир Зеленський запропонував зменшити кількість парламентарів з 450 (як нині є за Конституцією України) до трьохсот. Крім того, він хоче повністю перейти на користування пропорційною виборчою системою. На сайті ВРУ вже з’явився відповідний законопроєкт під номером 1017, саме за яким він й пропонує зменшити конституційний склад парламенту.

«Стаття 76. Конституційний склад Верховної Ради України – триста народних депутатів України, які обираються строком на п’ять років. Народним депутатом України може бути громадянин України, який на день виборів досяг двадцяти одного року, має право голосу, постійно проживає в Україні не менше останніх п’яти років і володіє державною мовою», – зазначено у документі.

Слід нагадати, що вчора, 29-го серпня, голова держави Володимир Зеленський подав до Верховної Ради України законопроєкт про внесення змін до Конституції України, які передбачають зменшення кількості народних обранців.

Раніше на сайті електронних звернень до Президента України Володимира Зеленського була зареєстрована петиція з проханням зменшити кількість нардепів з 450 до 100. У своєму зверненні автор наголошував на тому, що такі зміни допоможуть зменшити навантаження на державний бюджет. Петицію підтримали понад 25 000 підписантів. Після чого її розглянув Володимир Зеленський та надав відповідь її автору. Голова держави пояснив, що таке рішення треба ухвалювати виважено, тому що воно може нести як позитивні, так і негативні зміни.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що Верховна Рада попередньо схвалила зняття депутатської недоторканності.

Теги:

Оцените этот материал: