Зеленського просять скасувати державне фінансування партій: петиція набрала понад 25 000 голосів

Президента України Володимира Зеленського просять скасувати державне фінансування політичних партій та направити ці кошти на розв’язання інших важливих проблем країни. Це звернення підтримали понад 25 000 українців. Про це повідомляє Відкритий із посиланням на офіційне інтернет-представництво голови держави.

На офіційному порталі електронних петицій до Президента України було створено звернення громадян з проханням скасувати бюджетне фінансування політичних партій в Україні. Ініціатор петиції зазначає, що протягом трьох років (2016-2019) з державного бюджету нашої країни на їхнє фінансування було виділено суму майже у 1 500 000 000 гривень.

«Гроші, що надходять з кишень українських громадян, партії витрачають переважно на телевізійну рекламу, якою їхні лідери вітають нас зі святами. На моє переконання, використовувати народні гроші на утримання партій у країні, що воює, бідній, корумпованій – цинічно і неприпустимо. Відомо, що з 2019 року величезні гроші також отримають партії, які не потрапили до парламенту. Нині державним коштом фінансуватимуться не лише політичні сили, які подолали бар’єр у п’ять відсотків, а й ті, що набрали два відсотки», — вказано у зверненні.

Крім того, автор петиції пропонує або скасувати фінансування, або перепинити законодавчі акти, які передбачають фінансування політичних партій з державного бюджету. Таким чином, вважає автор, можна буде скерувати кошти на розв’язання таких важливих проблем, як: фінансування армії, освіти, медицини та культури.

Петиція була оприлюднена 23-го липня 2019 року. Наразі вона зібрала 25 355 голосів з 25 000 необхідних. До кінця збору підписів залишилося 72 дні. Після цього її повинен розглянути Президент України Володимир Зеленський та надати відповідь її авторові.

Zelenskij prezident

Нагадаємо, раніше ми писали про  те, що Зеленського попросили зробити долар національною валютою України.

Теги: