Змії на Дніпропетровщині: як не втрапити в халепу | Відкритий

Змії на Дніпропетровщині: як не втрапити в халепу

З настанням тепла та сезону активного відпочинку зростає ймовірність зустрітися на березі річки або в лісі з плазунами.  Як відпочити так, щоб не стати жертвою укусів змій, розповів у пресцентрі телеканалу «Відкритий» керівник тактильного зоопарку Євген Буяновер.

В Україні, зокрема на Дніпропетровщині, живуть три види отруйних гадюк, вужі, полози, ящірки  та інші плазуни.  Більшість  видів мають природоохоронний статус. Не всі ці тварини є отруйними і зазвичай проявляють агресію лише в разі небезпеки.

«Жертвами отруйних змій стають десятки людей — переважно через власну необачність чи нерозважливість. Уберегтися від укусів можна, якщо дотримуватися простих правил. Змій багато в заболочених місцевостях, біля зарослих озер і ставків, у горах та степах. А тому, якщо ви зустріли змію у будь-якій з цих місць, краще не чіпати її. В жодному разі не ворушити змію палкою або ногами,» – розповідає Єаген Буяновер.

Якщо ж таки вас вкусила змія, то в жодному разі не вживайте алкоголь, пийте більше води і негайно зверністься до лікаря. Але, як зазначають фахівці, щоб натрапити в нашій місцевості на отруйну змію, потрібно добряче постаратися.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Дніпрі спекотно: як займатися спортом, аби не нашкодити здоров’ю 

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: ,