Банк крові Дніпра потребує донорів

Про потреби станції переливання крові та акції від перевізників говорили з головною лікаркою станції переливання крові Антоніною Сердюк у пресцентрі каналу «Відкритий». 

Під час карантину через  коронавірус виникла  проблема — критична нестача донорської крові по всій Україні та Дніпрі зокрема.  Неможливість її здати через те, що робота громадського транспорту фактично паралізована. Співробітники станції переливання крові закликають дніпрян не боятися та приходити для здачі крові.

«Для зручного пересування до банку крові започаткували проєкт  — таксі для донора. Фундація «Варто жити»,  «Донор UA» та служба таксі Uklon доставлятимуть донорів до міся здачі крові та назад додому. А мережа автозаправок Wog, надає безкоштовне пальне для автівок. Це зроблено для того, щоб громадяни могли спокійно до нас доїхати та допомогти іншим»,-розповідає Антоніна Сердюк. 

Банк крові Дніпра потребує донорів - рис. 1

Також лікарка зауважила, що коронавірус не передається через кров. Тому можливість заразитися від донора відсутня. Крім того, на станції переливання крові здійснюється вимірювання температури донорів та співробітників, дезинфекція приміщення.

«Якщо донор прийшов до нас з температурою, ми не допускаємо його до здачі крові. Бо це може зашкодити його здоров’ю», — сказала пані Антоніна. 

З початком карантинних заходів суттєво зменшилился запаси необхідної для переливання крові. Проте військові дії на сході країни тривають, поранених привозять майже щодня. Крім того, є люди, яким життєво необхідне термінове переливання крові.

Тому дніпрян чекають у банку крові.

Теги: