Чи зможуть дніпряни відчувати молодість впродовж життя

Про медицину антистаріння та можливість почуватися молодшим у прес-центрі Відкритого розповіла кандидат медичних наук, доктор філософії Марина Саламатіна.

Останнім часом сучасна медицина зробила великий крок вперед, тому тепер з’явилася можливість — виконати мрію людства про довге життя, а без здоров’я це неможливо. Медицина антистаріння ставить перед собою кілька цілей: бути бадьорим, відчувати себе молодшим, виглядати молодшим, мати гарний настрій та не мати хвороб.

«Я відразу хочу наголосити на тому, що лікування хронічних та профілактика так званих вік-асоційованих захворювань — це не лише те, що важливо. Важливе комплексне удосконалення свого організму: щоб людина відчувала задоволення від життя, могла з упевненістю будувати якісь плани та мати сили на виконання цих планів. Це все дає кращу якість життя, тому збереження молодості — це найкраще, що людина може зробити для себе», — зазначила Марина Саламатіна.

konf

Існує дуже багато концепцій старіння, але найбільш відома з них це — теломерна теорія, яка визначила термін життя людини до 120-ти років, тобто фізіологічно ми могли б прожити стільки років, але чомусь людині це не вдається. Марина Саламатіна говорить, що люди помирають не через старість, а через хворобу. Коли на шляху людини з’являється безліч хвороб, то вона використовує увесь свій біологічний потенціал. А сучасна медицина намагається зробити так, щоб столітній ювілей був для людей повсякденним.

«Можна виглядати суб’єктивно так, як ви виглядали приблизно 10 років тому. Проте медицина бореться не лише зі зморшками, а й з тим, що відбувається всередині організму. Крім того, дуже важливо, щоб ви відчували себе молодшою на стільки років, а не лише виглядали», — додала кандидат медичних наук.

Нагадаємо, раніше ми писали про моду на Інстаграм-блогінг у Дніпрі: від хоббі до реального заробітку.

Теги: