Чого чекати малому бізнесу з новими правилами касових апаратів та кешбеку

Малий бізнес в Україні працюватиме за новими правилами, чого очікувати підприємцям у прес-центрі Відкритого розповідав голова комітету громадської ради при Головному управлінні ДФС у Дніпропетровській області Ігор Лючков.

Президент Володимир Зеленський на минулому тижні підписав закони України №128-их і №129-их, якими запровадив програмні касові апарати та механізм кешбеку споживачеві. Ці закони спрямовані на захист легального бізнесу від недобросовісної конкуренції, виведення з тіньового обороту частки готівкових розрахунків, «сірого» товару, поліпшення ефективності податкового адміністрування та державного контролю за розрахунковими операціями.

«Ці новації спрямовані контролювати суб’єкти господарювання для того, щоб виконувалася податкове законодавство та збільшити надходження коштів до бюджету внаслідок збільшення податків», — зауважив Ігор Лючков.

З новим законом вводяться програмні реєстратори розрахункових операцій як альтернатива класичним касовим апаратам. Як зазначається, функцію програмного РРО зможе виконувати будь-який пристрій (комп’ютер, планшет, смартфон), на який встановлено відповідне програмне забезпечення.

Повідомляється, що програма буде доступна безкоштовно, а реєстрація програмного РРО буде здійснюватися через електронний кабінет. Щоб стимулювати споживачів отримувати чеки, законами пропонується ввести з 1 жовтня 2020 так званий механізм кешбек, який передбачає можливість здійснення компенсації покупцеві 100% вартості придбаних товарів коштом штрафних санкцій за порушення вимог щодо РРО, що застосовуються за його скаргою.

Крім того, з 1 січня 2021 року підвищується з 1,5 млн грн до 2,5 млн грн максимальний поріг річного доходу фізичної особи-підприємця по спрощеній системі оподаткування, який може застосовуватися до II групи платників єдиного податку.

Теги:

...