Чому в українських судах затягується розгляд справ щодо корупції

Про те, чому затягується розгляд справ щодо корупції в судах, у прес-центрі Відкритого розповів проєктний менеджер ГО «Платформа громадський контроль» Денис Баранець.

«Протягом 18 місяців ми здійснювали моніторинг судів у справах, які стосуються корупції. Першою метою було дізнатися, чому було мало розкрито справ у НАБУ, а надалі надати певні рекомендації з цього питання. На кінець червня 2019 року це число сягло 208 справ кримінальної відповідальності. На той час за цими справами було 40 вироків, 30 з яких обвинувальні. Водночас у судах є близько 25% справ, які не розглядають», — зазначив Денис Баранець.

Також він додав, що за пів року вони хотіли відвідати близько 450 засідань суду, але пройшли тільки 230. Як відомо, майже половина з них не відбулася через низку обставин. Так, близько 117 засідань не відбулося, тому що судді не змогли зібратися. До факторів, які впливали на розгляд справ впливає також і наявність прокурора чи звинуваченого.

Чому в українських судах затягується розгляд справ щодо корупції - рис. 1

«Справа розглядається не одним суддею, а колегією з трьох суддів. Якщо хоч один із них не приходить — засідання переноситься.  Близько 50% причин, з яких не з’явилися судді — це відрядження, відпустки, хвороби. До інших причин належить і те, що не з’явилися адвокат, прокурор чи звинувачений», — додав він.

У процесі моніторингу була зібрана статистика, за якою стало відомо, що близько 60% засідань тривали понад годину. Денис Баранець вважає, що це достатньо непоганий результат. Проте, деякі справи навпаки досить довго розглядались. Загалом вони дійшли ще таких висновків, що 90% засідань були відкритими, а закриті переважно стосувалися міського голови Одеси Геннадія Труханова.

«Найшвидше розглянули справу міського голови Геннадія Труханова. За вісім місяців. Ще ця справа відзначилась тим, що там були проблеми доступу для вільних слухачів, адже вони не могли бути присутніми під час засідання», — сказав Денис Баранець.

Теги: