Чому жителі ОСББ Дніпра мають проблеми з відведенням земельних ділянок

«Проблеми відведення земельних ділянок, де розташовані ОСББ», — про це у Відкритий розповіли адвокат Михайло Рачук та його колежанка, голова правління ОСББ «Житловий комплекс «Рубіновий»» Ольга Погрібна.

«У липні 2015 року набрав чинності Закон України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку». Він регламентує норми, які стосуються, зокрема, і відведення земельних територій, на яких розташовані багатоквартирні будинки. З прийняттям даного законодавчого акту активізувалася та категорія населення, яка бажала створити ОСББ. Але при всьому цьому Кабінет Міністрів не розробив той алгоритм дій, який би допомагав співвласникам багатоквартирних будинків з оформленням документів для отримання ділянок», — розповідає Михайло Рачук.

Чому жителі ОСББ Дніпра мають проблеми з відведенням земельних ділянок - рис. 1

За словами адвоката, для відведення земельної ділянки потрібно звернутися до міського голови з відповідним клопотанням. Перелік документів, що долучаються до звернення досить великий. Для того, щоб розробити проект землеустрою необхідно мати: документ, підтверджуючий право власності та технічний паспорт на об’єкт нерухомого майна, договір оренди землі, державний акт на право постійного користування, витяг з державного реєстру про нерухоме майно та інше залежно від ситуації.

Чому жителі ОСББ Дніпра мають проблеми з відведенням земельних ділянок - рис. 2

«Разом зі змінами до закону потрібно було встановити порядок оформлення документів. І ми чекали на спрощений варіант для ОСББ. Але порядку й досі немає. Тому і виникають юридичні колізії», — додає Михайло Рачук.

«В законі сказано, що на оформлення прибудинкової території мають право співвласники багатоквартирного будинку. Але це 500-600 осіб, які постійно змінюються. Якщо оформлювати землю на ОСББ, то теж незрозуміло, як це повинно відбуватися. Тож немає жодної пільгової категорії і зовсім немає певного порядку оформлення документів», — розповідає Ольга Погрібна.

Як зазначили експерти, якщо пересічний громадянин має намір відвести земельну ділянку у власність, то самотужки йому не розібратися. Адже перелік документів і сама процедура має немало нюансів. Єдиний вихід — звернутися за юридичної допомогою. Але і це не завжди гарантує гарний результат.

Раніше ми розповідали, що незабаром очікує на відвідувачів музею «Машини Часу»?

Теги: