Владика Симеон звершить велике освячення води у Дніпрі 19 січня | Відкритий

Владика Симеон звершить велике освячення води у Дніпрі 19 січня

«Значення Водохреща для православних християн. Чи дійсно в цей день вода має цілющу силу?», — про це у прес-центрі Відкритий розповів секретар Дніпропетровської єпархії Православної церкви України, настоятель Храму Різдва Пресвятої Богородиці Протоієрей Віталій Лопушанський.

«Хрещення Господнє нагадує нам-християнам про наше власне хрещення: що ми є діти Божі і чада церкви Христової, яким потрібно удосконалювати своє духовне життя. Саме заради нашого спасіння Ісус Христос прийшов на річку Йордан і охрестився. Тож часто кажуть, що через занурення людина очищається від гріхів. Але, згідно православного вчення, ми отримуємо очищення своєї душі тільки у таїнстві сповіді. Через святе причастя людина з’єднується з Богом», — говорить Отець Віталій.

По словам священослужителя, 19 січня, а також напередодні – зранку чи близько обіду 18-го, православні християни звершують «Чин великого освячення води».
«Спочатку звершується освячення води на територіях храмів, а після відбуваються хресні ходи на річки, де відбувається велике освячення та благословення на занурення. Важливо, щоб нас супроводжувала віра у момент заходження у воду. І тоді можливі навіть дивовижні зцілення», — продовжує Отець Віталій.
Як розповів Протоієрей Віталій Лопушанський, богослужіння відбудуться 18 та 19 січня у храмах Дніпропетровської єпархії Православної церкви України.
«Керуючий Дніпропетровською єпархією Преосвященнійший Владика Симеон звершить велике освячення води 19 січня об 11.00 на пляжі Сагайдак (колишній Воронцовський), де благословить віруючих на занурення. Також об 11.00 освячення пройде поблизу храму Різдва Пресвятої Богородиці (Набережна Заводська 92-б). О 12.00 — на початку житлового масиву Червоний Камінь на Червонокаменському озері. В 10.30 освячення води відбудеться на Набережній Перемоги поруч з храмом Андрія Первозваного», — розповідає Отець Віталій.
По словам Протоієрея Віталія Лопушанського, освячення води відбудеться і біля інших храмів.

Раніше ми розповідали про те, що реконструкція парків у Дніпрі затягнеться на 2 роки.

Теги:

Оцените этот материал: