Діти будуть вчити історію за підручниками дніпрянина Ігоря Щупака і його команди

«Формат онлайн навчання повинні були запровадити вже давно, тому що сучасна освіта не може не підкріплюватися онлайн та мультимедіа. Але через пандемію пришвидшились процеси, над якими робота розпочиналась раніше: записи занять, онлайн заняття з вчителями, робота з електронними підручниками. Це було несистемно, а зараз довелося це робити з коліс», — говорить Ігор Щупак.

У новому випуску програми «Шах і мат» говорили про дистанційну освіту, онлайн освіту та сучасні підручники з кандидатом історичних наук, директором Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума» та музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» Ігорем Щупаком.

«Мене теж запрошували провести уроки онлайн по моїм підручникам з історії, але це виявилось неможливо, бо я у Дніпрі, а зйомки проходять у Києві. Велике навантаження лягло саме на київських вчителів і звісно, вони не могли не помилятися. Але я глибоко шаную тих, хто ризикнув і погодився проводити заняття Всеукраїнської школи онлайн», — розповідає Ігор Щупак.

Також, говорили про міфи, фейки в історії та обмовки і критичні помилки вчителів.

«Помилки бувають різні і повинна бути абсолютна різна реакція на них. Обмовки, звісно, треба виправляти,але вони не такі страшні. Та є помилки критичного значення, які несуть загрозу свідомості дітей. Наприклад, коли на уроці вчитель продовжує відтворювати радянську концепцію історії . Мені розповідали, як казала вчителька і це страшно: «Зараз ми будемо вивчати історію країни, якої ніколи не було, немає і не буде. Отже, історію України.» Це не помилки, а диверсія проти України, проти освіти і проти свідомості дітей. За це треба карати», — пояснює Ігор Щупак.

Сучасні підручники – це не лише сухе викладення інформації. На сторінках – qr-коди з посиланнями на мультимедійні матеріали, захопливі історії успіху українців та навіть анекдоти.

Кожен рік вчителі України обирають підручники, за якими будуть навчатися діти тих шкіл, в яких вони працюють. У такому конкурсі беруть участь 5-8 варіантів підручників з кожного предмету.

«Цього року підручник для 7-го класу «Всесвітня Історія» (Щупак І. Я., Бурлака О. В., Піскарьова І. О.) зайняв 1 місце, а підручник для 7-го класу «Історія  України» (Дрібниця В. О., Щупак І. Я., Піскарьова І. О.) зайняв 3 місце в Україні за кількістю вибору. Тепер можемо впевнено сказати, що потужний центр підручникотворення знаходиться у Дніпрі», — говорить Ігор Щупак.

Теги: